Akcizo ir PVM grąžinimas – vežėjai vidutiniškai grąžinasi po 10 tūkst. eurų per metus

sausio 24 05:27 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Asociacija „Linava“ visoms Lietuvos transporto įmonėms teikia PVM ir akcizo susigrąžinimo paslaugas už užsienyje įsigytus degalus ar sumokėtus kelių mokesčius, pirktas paslaugas ar prekes. Šiomis paslaugomis gali pasinaudoti praktiškai visi Europos Sąjungos registruoti vežėjai ir keletą kartų per metus susigrąžinti dalį lėšų.

 

PVM grąžinimas

Visas sumokėtas PVM grąžinamas už išlaidas degalams ir kelių mokesčiams visoje Europos Sąjungoje ir Norvegijoje bei Šveicarijoje. 2016 m. vežėjai, besinaudojantis „Linavos“ teikiama paslauga, vidutiniškai susigrąžino apie 10 tūkst. eurų. Stambiausias klientas susigrąžino apie 80 tūkst. eurų.

Norint susigrąžinti PVM užtenka kreiptis į „Linavos“ paslaugų teikimo specialistus, kurie pateiks visą reikiamą informaciją. Tel. (5) 278 65 92

Vežėjams, kuriems skubiai reikalingos apyvartinės lėšos, siūloma skubaus PVM grąžinimo per dvi darbo dienas paslauga.

Prekių grupės ir mokesčiai, už kuriuos galimas PVM grąžinimas:

Degalai;

Įvairios automobilių detalės;

Sumokėtas kelių mokestis;

Kai kurios kitos paslaugos (priklausomai nuo šalies).

Akcizo grąžinimas

Dalinį akcizo mokestį galima susigrąžinti už dyzelinį kurą pirktą Belgijoje, Prancūzijoje, Slovėnijoje, Italijoje, Ispanijoje ir Vengrijoje, jei jie buvo naudojami krovinių ar keleivių vežimui. Ši suma gali siekti iki 10 proc. patirtų išlaidų.

Norint susigrąžinti akcizą už pirktus degalus, įmonė turi būti registruota ES, pateikti transporto priemonės nuosavybės ar lizingo/nuomos sutarties kopiją, dokumentus apie minėtose šalyse pirktus degalus.

Išsamesnę informaciją apie PVM ir akcizo susigrąžinimą rasite paspaudę šią nuorodą ar susisiekę žemiau pateiktais kontaktais: 8 (5) 2786592, TAXrefund@linava.lt

Linavos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka