Almatoje – ekologiškos transporto priemonės

spalio 31 04:34 2014 Spausdinti straipsnį Patirtis

Kazachstano Almatos miesto vežėjai įsigijo 400 dujinių autobusų, 200 gamtines dujas naudojančių taksi automobilių. Taip pat nupirkta 17 tramvajų, keturi SGD autobusai greitiesiems maršrutams, 10 autobusų – kalnuotoms vietovėms, du turistiniai autobusai. Be to, už EPRB lėšas nupirkti 195 troleibusai ir įrengtos aštuonios traukos pastotės.

Pasak miesto vadovų, miesto centre turi važinėti tik naujos, ekologiškos ir saugios transporto priemonės. Privatūs vežėjai su senais autobusai turės pasitraukti į priemiesčius.

Almatos viešojo transporto parkas atnaujinamas jau trečius metus iš eilės. Šiuo metu savivaldybės įmonėse yra 850 transporto priemonių. Tai – maždaug pusė viso miesto transporto priemonių parko. Privatūs vežėjai, norintys vežti keleivius miesto centre, taip pat buvo priversti įsigyti naujų, ekologiškų transporto priemonių.

Per devynis šių metų mėnesius Almatos viešuoju transportu vežta 169,9 mln. keleivių. Tai – 2 proc. daugiau nei per praėjusių metų tą patį laikotarpį. Daugiausia keleivių vežta autobusais – 146 mln., tramvajais ir troleibusais – 7,5 mln., taksi automobiliais – 11,5 mln. Mažiausiai keleivių važiavo metro – 4,9 milijonai.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.