Alytaus miesto savivaldybė ragina autobusų keleivius pasirūpinti savo saugumu

gegužės 17 03:35 2023 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis Saugus eismas

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai, vykdydami keleivių vežimo miesto maršrutiniais autobusais kontrolę, pastebėjo, kad keleiviai ir mažesniuose, ir didesniuose autobusuose ne visuomet rūpinasi, kad kelionė būtų saugi, o vienų keleivių veiksmai nesukeltų problemų kitiems bei vairuotojui. 

„Pastebėjome, kad kai kurie keleiviai, net ir esant laisvų vietų, nesėda, bet stovi autobuse ir net nesilaiko už turėklų. Šią problemą ne kartą minėjo ir autobusų vairuotojai. Taip elgdamiesi keleiviai rizikuoja ne tik savo, bet ir kitų keleivių sveikata, nes nežinia, kada kokia avarinė situacija gali atsitikti, vairuotojui gali prireikti staigiai stabdyti transporto priemonę, tada galite susižeisti ne tik patys, bet sužeisti ir kitus“, – sako Alytaus miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Rytis Vitkauskas.

Jis primena, kad keleivių važiavimą ir jų vežimą visuomeniniu transportu reglamentuoja atitinkami teisės aktai, kurie numato, kad keleiviai turi rūpintis saugiu važiavimu, jei yra laisvų vietų – atsisėsti, o jei įrengtas ir saugos diržas – jį užsisegti. Stovint būtina laikytis už turėklų.

Taip pat transporto priemonėmis draudžiama vežti degiąsias, sprogstamąsias, dvokiančias medžiagas,  smailius, aštrius, griozdiškus, trukdančius keleiviams daiktus, daiktus, kurie gali sutepti transporto priemonės sėdynes arba keleivių drabužius.

„Būkime viešajame transporte pagarbūs vienas kitam, neužstokime kelio vieni kitiems, kad visi patogiai tilptume autobuse, jei yra laisvų vietų atsisėsti – atsisėskime prie lango, kad greta galėtų kitas žmogus atsisėsti. Tokiu būdu turėsime daugiau vietos, kelsime  mažiau streso vairuotojams ir tą pakankamai trumpą atstumą visi keliausime maloniau“, – sakė R. Vitkauskas.

Alytaus miesto savivaldybės informacija ir nuotrauka