Alytaus miesto viešojo transporto sistemoje – patogesni maršrutai, nauji grafikai autobusų stotelėse

sausio 26 05:02 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

alytusSiekiant gerinti Alytaus miesto viešojo transporto sistemą, bus sudaroma darbo grupė, keičiami viešojo transporto maršrutai, atnaujinami važiavimo grafikai autobusų stotelėse. Šiuos ir kitus planuojamus viešojo transporto sistemos pakeitimus Alytaus miesto savivaldybės administracijos specialistai aptarė su keleivių vežimo paslaugas Alytaus mieste teikiančių įmonių atstovais.

Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Kęstučio Žuromsko, Alytaus miesto mero potvarkiu bus sudaroma darbo grupė, skirta viešojo transporto sistemos tobulinimui: „Šios darbo grupės uždaviniai bus viešojo transporto jaunoms šeimoms pritaikymas (vaikams patogūs grafikai, galimybė įsigyti mėnesinius bilietus), šiuolaikiškų miesto autobusų stotelių su važiavimo grafikais įrengimas. Taip pat bus svarsoma elektroninio viešojo transporto bilieto įvedimas ir kiti sprendimai, padėsiantys gerinti viešojo transporto kokybę Alytaus mieste“. Darbo grupę sudarys savivaldybės specialistai, tarybos narių, visuomenės ir vežėjų atstovai, kuriems iki 2016 m. kovo 31 d. bus pavesta apsvarstyti ir parengti planą viešojo transporto sistemos tobulinimui Alytaus mieste ir pateikti jį tvirtinti tarybai.

Atsižvelgus į gyventojų prašymus, planuojama keisti viešojo transporto maršrutus. Gyventojai kreipėsi pageidaudami, kad mikroautobusai A. Jonyno ir Žuvinto gatvėmis važiuotų reguliariai. Tačiau vežėjai informavo, kad šiose gatvėse nėra keleivių, todėl papildomi reisai nereikalingi. K. Žuromskas pabrėžė, jog vežėjų ir gyventojų pageidavimai dažnai skiriasi, tačiau siekiant suderinti abiejų pusių interesus, bus susisiekta su prašymą pateikusiais gyventojais.

Taip pat buvo nutarta, kad viešasis transportas gyventojus veš iš Vidzgirio ir Ulonų g. į VšĮ Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninę. Anot Alytaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojos Palmiros Raškauskienės, suderinus naujus, gyventojams patogesnius, maršrutus ir mikroautobusų važiavimo laikus, artimiausiu metu viešojo transporto maršrutų grafikai stotelėse bus pakeisti naujais ir patvaresniais.

Susitikimo metu buvo atkreiptas dėmesys į tai, kad visuotinės padėties nustatymo sistema, kurios pagalba stebima, kaip vežėjai laikosi grafikų, privalo veikti nepertraukiamai, tačiau pasitaiko atvejų, kai sistema neveikia. Vežėjai informavo, kad kartais sugenda elektronika, kurią taiso tik Kaune, todėl užtrunka sistemos sutaisymas, taip pat pabrėžė, kad neįmanoma iš karto pastebėti, jog sistema neveikia, nes ji dirba mobiliojo telefono principu ir gedimą galima pastebėti tik analizuojant duomenis kompiuteryje. Ypatingai žiemą gedimų pasitaiko dažniau, nes įrangą veikia šaltis, drėgmė. Tačiau susitikimo metu nutarta, jog vežėjai privalo vykdyti sutartinius įsipareigojimus ir gedimus šalinti nedelsiant.

 

Alytaus miesto savivaldybės informacija