Alytuje prieš Kalėdas į gatves išriedės nauji miesto autobusai

lapkričio 26 04:56 2018 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai Patirtis

Alytuje pasirašytos vežėjų konkurso sutartys. Viešojo transporto paslaugas, kartu su partneriu, įgyvendinsiančiu technologinius sprendimus – elektroninį bilietą, švieslentes  – Alytuje teiks kauniečių bendrovė „Kautra“.

 

 

 

 

„Pradėdami dirbti, viešojo transporto atnaujinimą laikėme vienu iš prioritetų.  Kurdami Alytaus miestą, kuo draugiškesnį šeimai ir aplinkai, siekėme, kad patogiu viešuoju transportu naudotųsi kuo daugiau alytiškių – ir mamų su mažais vaikais, ir moksleivių, ir senjorų. Tam, kad šios sutartys būtų pasirašytos tinkamai, užtikrinant geriausias sąlygas miesto gyventojams ir svečiams, darniai dirbo didelė savivaldybės specialistų komanda, “ – teigė Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius.

Alytaus savivaldybės skelbtame konkurse vežėjas laimėtojas įsipareigoja miesto gyventojus vežti naujais 2018 metais pagamintais 27 M2 klasės mažesniais žemagrindžiais autobusais bei 5 didesniais M3 klasės žemagrindžiais autobusais. Ne vėliau kaip per penkis mėnesius bus įdiegta keleivių informavimo sistema bei elektroninis bilietas.

Svarbu tai, jog pasikeis ir maršrutai, keleiviai galės važiuoti ten, kur anksčiau autobusai nekursuodavo. Tikimasi, jog tvarkingi autobusai, nauji tvarkaraščiai padidins keleivių srautus bent 10 procentų.

„Alytiškiams rengiame Kalėdinę dovaną – naują, modernų viešąjį transportą. Konkurso sąlygose numatyta, kad darbus turime pradėti per mėnesį nuo oficialios sutarties pasirašymo – taip ir bus. Dirbame daug ir sunkiai tam, kad į naujus metus alytiškiai įriedėtų moderniu iš šiuolaikišku europietišku transportu ” – pasakojo UAB „Kautra” generalinis direktorius Linas Skardžiukas. “Alytuje keleivius veš vietiniai vairuotojai, kurie geriausiai žino ir supranta miestą. Kad ir kokiame mieste bedirbtume, visuomet keleivius veža vietiniai vairuotojai. Alytuje, administruodami autobusų stotį jau dirbame dešimt metų ir su vietiniais vairuotojais patirtis tikrai gera ”.

Pradėti keleivių vežimą planuojama dar iki Kalėdų, o įdiegti e.bilietus ir švieslentes – iki Velykų.

„Keleiviai galės greičiau, paprasčiau ir pigiau atsiskaityti už kelionę elektronine bilieto kortele. 9 stotelių švieslentėse matys informaciją kada atvyks autobusas. Alytus turės modernų ir šiuolaikišką viešąjį transportą, tai bus žingsnis pirmyn. Tikiu, kad šis modernizavimas leis pritraukti ir naujų keleivių”, – pasakojo L. Skardžiukas.

Sutartis dėl viešojo transporto pasirašyta septyneriems metams su galimybe pratęsti dar trejiems metams, teikiamas paslaugas įvertinus gerai. Viešojo transporto paslaugų vertė dešimčiai metų sudaro per 18 mln Eurų,  o technologinių sistemų – 1,4 mln Eurų.

Alytaus miesto savivaldybės informacija

  • alytuj
  • alytus4
  • alytus1