Amerikietiški kalneliai – viešasis transportas Japonijoje?

gruodžio 13 04:19 2012 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Amerikietiškų kalnelių principu veikiantis „Eco Ride“ traukinys, sukurtas Japonijoje Yoshihiro Suda vadovaujamų konstruktorių brigados, nėra atrakcionas. Tai – viešojo transporto sistema.

Pakilimai japoniškuose „kalneliuose“ nėra tokie statūs kaip amerikietiškuose atrakcionuose. Vagonėliai čia nesileidžia tokiu svaiginančiu greičiu; sistemos esmė – ne greitis, o ekonomiškumas. Traukinuką dešimt metrų į viršų kelia automatinis pakėlėjas, po to jis 400 metrų gali leistis naudodamas tik gravitacijos jėgą.

Tai, kad transporto priemonėje nėra variklio ar pavarų dėžės, ją gerokai atpigina bei palengvina. Tokiu būdu vagonėliams nereikia vežioti nereikalingo svorio – tik keleivius. „Tai, ko gero, labiausiai energiją taupanti transporto sistema“, – sako Y. Suda. Išlaidos vienam keleivio kilometrui „Eco Ride“ tris kartus mažesnės nei vežant autobusu ir dvigubai – nei įprastu traukiniu. Be to, diegiant panašią sistemą, nereikia išpirkti žemės ar apkrauti kelių – trasą galima nutiesti virš kelio ar pėsčiųjų takų.

„Eco Ride“ per valandą gali vežti du su puse tūkstančio žmonių. Jo maksimalus greitis – 20-30 km/val., beje, skaičiuojant ir sustojimus stotelėse.

Jau nutiesta eksperimentinė transporto sistemos linija Tiba mieste. Vagonėliai keleiviams vežti kol kas nedideli, tačiau jei sistema bus eksploatuojama realiomis sąlygomis, jie, be abejo, bus gerokai didesni.

„Eco Ride“ jau susidomėjo didžiųjų Japonijos miestų savivaldybių atstovai. Planuojama, jog nutiesti kilometrą dvipusės transporto sistemos kartu su standartiniu pakelėju kainuos 20 mln. dolerių. Tačiau, konstruktorių teigimu, sistema patraukli dar ir dėl to, jog ji saugi bei atspari požeminiams smūgiams.

Kaip veikia eksperimentinė „Eco Ride“ linija, galite pasižiūrėti čia:

http://www.youtube.com/watch?v=Mq_brr1RiBY&feature=player_embedded

Parengė Lina Jakubauskienė

Gamintojų nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.