Ant „FlixBus“ autobusų – saulės baterijos

by Lina | 7 vasario, 2020 5:24 am

„FlixBus“ ant autobuso, kuris važiuoja iš Dortmundo (Vokietija) per Eindhoveną (Nyderlandai), Antverpeną, Briugę (Belgija) ir Kalė (Prancūzija) į Londoną (JK), sumontavo saulės baterijas. Transporto priemonę eksploatuoja Nyderlandų kompanija „Kupers Touringcars“. Saulės baterijos generuoja energiją, reikalingą elektrą naudojantiems prietaisams autobuse. Tai sumažina degalų sąnaudas ir išmetamą į aplinką CO2 kiekį.

 

Ant „FlixBus“ stogo sumontuotos saulės baterijos ypač plonos ir lengvos, kad būtų išvengta oro pasipriešinimo. Per vykusius bandomuosius važiavimus nustatyta, jog saulės baterijų dėka autobusas 100 km nuvažiuoti sutaupo vidutiniškai 1,7 litro dyzelino. Įvertinus, kad per dieną transporto priemonė įveikia 600 kilometrų, sutaupoma apie 10 l degalų. Tikimasi, kad saulės baterijos vasarą pagamins daugiau energijos, kuri „maitina“ USB lizdus, oro kondicionierius, WiFi ir pan.

Vykdydamas šį bandomąjį projektą, „FlixBus“ bendradarbiauja su Didžiosios Britanijos įmone „Trailar“, kuri siūlo novatoriškus transporto sprendimus neigiamam komercinio transporto priemonių poveikiui aplinkai sumažinti. Saulės baterijų „kilimėliai“ jau naudojami sunkvežimiams ir komunalinių tarnybų transporto priemonėms.

Šiuo metu autobusas su saulės baterijomis iš Dortmundo į Londoną važiuoja du kartus per savaitę. Žadama, jog nuo balandžio transporto priemonės važinės kasdien.

eBus.lt

busworld.org nuotrauka

Source URL: http://ebus.lt/ant-flixbus-autobusu-saules-baterijos/