Aplankė kultūros paveldo objektus

by admin | birželio 18, 2014 11:36 am

2014-ųjų šiltą birželio 6-ąją Alytaus, Kauno ir Vilniaus regionų atstovai susitiko Zanavykų krašte, aplankė Zyplių ir Gelgaudiškio dvarus, grožėjosi atgijusia gamta. Išvykoje dalyvavo per 30 klubo narių.

Ekskursijos vadovė, pasitikusi Zyplių dvare, aprodė restauruotus rūmus, šalia esančius pastatatus, statinius ir supažindino su jų atsiradimo istorija, kurioje paminėtos Napoleono Bonoparto, kunigaikščio Juozapo Poniatovskio ir kitos pavardės.

Klubo nariai apžiūrėjo Zanavykų krašto muziejų. Gausi muziejaus ekspozicija atspindi įdomią krašto praeitį. Pamatėme įvairių padargų, įrengimų, prietaisų, kurių pavadinimus ir paskirtį žinojo retas mūsiškis.

Padėkoję ir atsisveikinę su svetingais Zyplių dvaro bei muziejaus ekskursijų vadovais, nuvykome į Gelgaudiškį. Dvaras įsikūręs ant įspūdingo Nemuno šlaito, supamas dar XVIII amžiaus angliško stiliaus 118,5 ha parko. Dvarą iš pradžių valdė Povilas Sapiega, o vėliau savininkai keitėsi.

Dvaras nuo 2009 m. restauruojamas. Atnaujinti pastatai pritaikyti kultūros, turizmo reikmėms. Dabartinių rūmų šeimininkų pastangų dėka ekskursijos dalyviai apžiūrėjo sales, iš apžvalgos aikštelės apžvelgė didžiulį parką. Prasidėjus lietui, terasoje, D. Lukošiui pasiūlius, pasikeitėme nuomonėmis apie planuojamą išleisti kitą knygą, draugiškai pabendravome, užkandome sumuštinių ir pasukome link namų. Grįždami džiaugėmės patirtais įspūdžiais, ir gėrėjomės gražėjančia Lietuva.

Jonas Mickus

.

Source URL: http://ebus.lt/aplank-kultros-paveldo-objektus/