Asociacijos kongrese keleivių vežėjai aptarė aktualius klausimus

balandžio 26 04:10 2019 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

Kaip žinia, balandžio 24 d. sušauktas asociacijos „Linava“ XXXV kongresas nesurinko kvorumo, todėl į kongresą atvykę keleivių vežėjai  atskirai aptarė aktualius keleivinio transporto klausimus.

 

Keleivinio transporto tarybos pirmininkui R. Martinavičiui pasidalinus įspūdžiais iš dalyvavimo Seimo Audito komiteto posėdyje pasitarimo dalyviai išsakė savo nuomonę dėl vidaus sandorių.  Konstatuota, kad kai kurios savivaldybės sudaro vidaus sandorius su jų valdomais autobusų parkais, tačiau neaišku, kaip bus ateityje, nes laukiama ESTT išvadų, kurios, tikimasi, padėtų spręsti viešųjų paslaugų teikimo sutarčių sudarymo klausimus. Sprendimas, ar skelbti konkursą, ar sudaryti tiesioginę sutartį su savivaldybės autobusų parku, labai priklauso nuo to, kiek savivaldybė suinteresuota išlaikyti  jos valdomą įmonę.  Parinkdama vežėją, savivaldybė turi atsižvelgti į tai, kiek įmonė investavo į parko atnaujinimą, ir į socialines problemas, kurios iškiltų įmonės likvidavimo atveju.

Keleivinio transporto skyriaus vadovas J. Stolovickij apžvelgė teisės aktų pakeitimo projektų problematiką, t.y. buvo aptarti licencijavimo taisyklių pakeitimai, Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo pakeitimo projektas, kuriame numatoma padidinti kelių rinkliavos dydžius, Transporto lengvatų įstatymo nuostatos dėl lengvatų taikymo vaikams ir kt.

Į pasitarimą atvykęs kandidatas į asociacijos prezidentus Romas Austinskas trumpai papasakojo apie savo darbinę veiklą ir pasidalino mintimis apie tai, kokių permainų siektų asociacijoje, jeigu būtų išrinktas asociacijos prezidentu.

Keleivinio transporto tarybos pirmininkas R. Martinavičius balandžio 24 d. dalyvavo LR Seimo Audito komiteto posėdyje, kuriame greta kitų klausimų buvo svarstomas vidaus sandorių problematikos klausimas. Svarstant šį klausimą, posėdyje dalyvavo suinteresuotų institucijų atstovai: Viešųjų pirkimų tarnybos, Konkurencijos tarybos ir kt.

Diskusiją dėl vidaus sandorių problematikos inicijavo komiteto narė Agnė Bilotaitė, kurios nuomone, vidaus sandorių sudarymo mastai pastaruoju metu didėja, o kontrolės nepakanka. Svarstymo metu akcentuota, kad laukiant Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (ESTT) išvadų dėl vidaus sandorių, nereikėtų palikti savivaldybių sudarinėjamų vidaus sandorių be kontrolės.  Išsakyta nuomonė, kad vidaus sandorius turi kontroliuoti Viešųjų pirkimų tarnyba, pažymėta, kad sudarant vidaus sandorius, svarbu laikytis trijų pagrindinių nepertraukiamumo, geros kokybės ir prieinamumo principų, kurie išplaukia iš Konkurencijos įstatymo ir teismų praktikos. Konkurencijos tarybos atstovė pasisakė prieš vidaus sandorius, o Viešųjų pirkimų tarnybos direktorė Diana Vilytė siūlė palaukti ESTT išvadų, dirbti su savivaldybėmis individualiai ir analizuoti, kiek efektyvūs vidaus sandoriai.  Komiteto pirmininkė Ingrida Šimonytė reziumuodama pasakė, kad reikia ieškoti būdų, kaip būtų galima pakeisti susidariusią situaciją, ar kontrolės, ar teisinio reglamentavimo keitimo būdu.

Linavos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka