Ateities automobilių stiklai bus valomi ultragarsu

gruodžio 18 04:43 2013 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Kompanija „McLaren“ kuria bekontaktinio priekinio stiklo valymo technologiją. Pašalinti purvą, vandenį ar prilipusį sniegą nuo stiklo inžinieriai siūlo naudojant ultragarsą, praneša „The Sunday Times“.

Apie technines įrenginio savybes ir veikimo principą kol kas nepranešama. Kompanija nenori, kad jų idėją perimtų konkurentai. Tačiau nieko neįtikėtino ultragarso pritaikyme valyti stiklus nėra. Panaši technologija seniai naudojama karo aviacijoje, tačiau manyta, jog montuoti tokią sistemą automobiliuose pernelyg brangu.

Naujoji benkontaktinio valymo technologija, „McLaren“ specialistų manymu, ne tik padės išvengti prie priekinio stiklo limpančio purvo ir sumažins transporto priemonės svorį, bet ir padės atsisakyti detalės, kuri jau daugiau nei šimtą metų yra nepakeičiama.

„McLaren“ atstovai įsitikinę, kad naujosios sistemos bandymai baigsis sėkmingai jau artimiausiu metu. Pirmieji automobiliai, kuriuose sistema bus sumontuota 2015-aisiais, bus „McLaren“ modeliai. Tačiau, ekspertų nuomone, ateityje panašios sistemos bus montuojamos ir kituose automobiliuose.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.