Atlikus tyrimą paaiškėjo – spūsčių apvažinėti neapsimoka

birželio 11 03:27 2014 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Naujausias įmonės „TomTom“, gaminančios navigacines automobilių sistemas, tyrimas pateikė šiek tiek netikėtus rezultatus. „TomTom“ teigia, kad visi bandymai apvažiuoti spūstis aplinkinėmis gatvelėmis tik pailgina kelionės laiką.

Gamintojo teigimu, vairuotojai, kurie spūstis bando aplenkti antraeilėmis gatvelėmis, sugaišta dvigubai daugiau laiko. Jei pagrindinėse gatvėse vairuotojas dėl spūsčių užtrunka 15 proc. ilgiau, tai antraeilėse laiko sąnaudos išauga iki 32 proc.

Yra vairuotojų, kurie mėgsta girtis, kad spūstis aplenkia „slaptais takais“, tačiau iš tikro jie kelyje užtrunka ilgiau – teigia „TomTom“ atstovai. Žvelgiant iš psichologinių pozicijų, žmonės nori judėti arba bent jau jaustis kontroliuojantys situaciją. Būtent todėl jie dažnai naudoja aplinkinius kelius. Tai daroma net ir tada, kai pagrindiniais keliais judama greičiau. „TomTom“ specialistai nustatė, kad vietinės reikšmės keliuose eismas juda dvigubai lėčiau negu magistralėse.

Visi pripažįsta, kad spūstys – viena didžiausių modernių miestų problemų. Tradicinis sprendimas – naujų kelių tiesimas ir senų platinimas – jau neduoda norimo efekto. Vairuotojams galėtų padėti nauji metodai, tokie, kaip informacijos rinkimas ir analizavimas, padedantis pasirinkti optimaliausius maršrutus ar numatyti naujų gatvių vietas.

Labiausiai apkrauti pasaulio miestai pagal „TomTom“ versiją:

Maskva – 74 proc.

Stambulas – 62 proc.

Rio de Žaneiras – 55 proc.

Mechikas – 54 proc.

San Paulas – 46 proc.

Palermas – 39 proc.

Varšuva – 39 proc.

Roma – 37 proc.

Los Andželas – 36 proc.

Dublinas – 35 proc.

Šaltinis: Prim.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.