Atsisveikina troleibusai traukiniai

sausio 15 04:44 2014 Spausdinti straipsnį Muziejus

Neįprastą transporto priemonę – troleibusus traukinius – buvo galima pamatyti tik viename pasaulio mieste. Jie važinėjo Krasnodare.

Šiame mieste iš dviejų „ЗиУ-682Г“ troleibusų sujungtos transporto priemonės važinėjo nuo 1992-ųjų vasaros. Iš viso mieste būta penkių originalių transporto priemonių.

2007-aisiais troleibusai traukiniai pasitraukė iš Ukrainos Donecko miesto gatvių. Anksčiau iš dviejų troleibusų sudarytos transporto priemonės važinėjo ir kituose Sovietų sąjungos miestuose – Kijeve, Omske, Sankt Peterburge.

Troleibusai traukiniai važinėjo ilgiausiu Krasnodaro maršrutu ir tik šviesiu paros metu. Tamsoje kitiems eismo dalyviams būdavo sunku įžiūrėti antrąjį troleibusą.

Prie elektros laidų būdavo prijungti tik antrosios transporto priemonės „ūsai“. Tokiu būdu transporto priemonė tapdavo manevringesnė; antrasis troleibusas ties posūkiais dažnai kabindavo šaligatvį, tad vairuotojams tekdavo išvairuoti vos ne į kitą kelio pusę. Jei prie elektros laidų būtų prijungti pirmojo troleibuso „ūsai“, galimybė vairuotojams manevruoti būtų gerokai mažesnė.

Iš Krasnodaro gatvių pasitraukus troleibusams traukiniams, panašios transporto sistemos neliko nė viename pasaulio mieste.

eBus.lt

Nuotraukos – iš livejuounal.com

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.