Autobusų stotelėms – saulės energija

by admin | sausio 20, 2011 5:12 am

Žmonija jau pradeda susivokti, kad vienas iš efektyviausių būdų sumažinti spūstis didmiesčių gatvėse bei į aplinką išmetamų kenksmingų dalelių kiekįbūtų perėjimas prie viešojo transporto.

Atrodytų, viskas labai paprasta, tačiau daugelio žmonių sąmonėje įsitvirtinusi mintis: nėra nieko blogiau, negu laukti stotelėje autobuso po sunkios darbo dienos. Būtent šią problemą pabandė išspręsti dizaineris Johann’as Paquelier’as, sukūręs komfortiškos autobusų stotelės konceptą. Ši stotelė ypatinga dar ir dėl to, kad apšvietimui naudoja pigią bei ekologiškai švarią energiją.

Dizaineris sukūrė ateities autobusų stotelės modelį, kur keleiviui laukti autobuso bus gerokai patogiau. Stotelė skirta nedideliems miesteliams, taip pat priemiesčiams, kur autobuso laukimas – gana ilgas procesas. Iš viso suprojektuotos trijų tipų įvairaus ilgio bei komforto lygio stotelės. Įgyvendinant projektą, bus naudojamos kompozitinės medžiagos – tai suteiks statiniams lengvumo, lyginant su dabartinėmis griozdiškomis metalinėmis konstrukcijomis.

Stotelėse bus įrengtas diodinis apšvietimas, naudojantis saulės baterijų tiekiamą energiją. Baterijos bus įtaisytos ant stotelės stogo. Stotelėse numatoma montuoti dviejų tipų sėdynes – iš metalo ar medžio, jos bus pritaikytos pagyvenusiems žmonėms bei neįgaliesiems.

Parengė Lina Jakubauskienė

Source URL: http://ebus.lt/autobus-stotelms-sauls-energija/