Autobusų vairuotojams uždraus juoktis, valgyti ir kramtyti gumą

vasario 28 06:08 2013 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Maskvos viešąjį transportą valdanti kompanija „Mosgortrans“ parengė reikalavimus privatiems vežėjams ir jų vairuotojams, kuriems bus perduota dalis miesto maršrutų.

Už vėlavimą atvažiuoti į stotelę daugiau nei 5,5 min. teks mokėti baudą. Sankcijos bus taikomos, jei autobusas neatvažiuos laiku 20 proc. atvejų. Autobusų vairuotojams bus uždrausta elgtis neetiškai, taip pat „valgyti darbo vietoje“ ir „pernelyg audringai reikšti emocijas“, rašo „Izvestija“.

Autobusų buvimo vietą stebės Automatine dispečerinio valdymo sistema. Į ją paklius duomenys iš GLONASS daviklių, sumontuotų transporto priemonėse. Bauda, kurią vežėjas turės sumokėti už grafikų nesilaikymą, priklausys nuo pažeidimų pobūdžio ir sudarys daugiau nei 10 proc. kontrakto sumos.

Gerokai sugriežtinti reikalavimai ir transporto priemonėms. Autobusų priekyje, gale ir viduryje turės būti įrengtos elektroninės švieslentės, transporto priemonės privalės būti pritaikytos neįgaliesiems vežimėliuose. Ant autobusų kėbulo neturės būti įtrūkimų ir „nederamų užrašų“, o langai ir grindys turės būti švarios.

Reikalavimų privatiems vežėjams sąrašas įspūdingas. Vairuotojai privalės nesiginčyti su keleiviais, neturės garsiai juoktis, reikšti emocijas, rūkyti darbo vietoje, taip pat kramtyti gumą ar kalbėtis mobiliuoju telefonu. Už šiuos pažeidimus vežėjai taip pat bus baudžiami.

Pirmąjį kontraktą su privačiu vežėju „Mosgortrans“ žada pasirašyti 5-7 metams.

Parengė Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.