Autobusas… iš automobilių

lapkričio 20 06:35 2010 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Prie kelio, besidriekiančio į Stokholmo oro uostą, galima apžiūrėti milžinišką skulptūrą – autobusą, sukonstruotą iš pusšimčio lengvųjų automobilių. Instaliacijos tikslas – patraukti vairuotojų dėmesį, kad jie atsakytų sau į klausimą: 50 lengvųjų automobilių ar autobusas?

Antiautomobilinės kampanijos autorystė, kurios dalyvių devizas „50 automobilių ar vienas autobusas?“, priklauso Švedijos agentūrai „ACNE advertising“. Skulptūros užsakovu tapo „Flygbussarna“ įmonė, kurios autobusai vežioja žmones į Švedijos oro uostus. Intencija suprantama kiekvienam eismo dalyviui: palik savo automobilį namuose ir važiuok į oro uostą autobusu.

Statant skulptūrą, panaudoti seni automobiliai iš sąvartyno. Juos kranai sustatė penkiomis eilėmis, po 10 automobilių (be ratų) kiekvienoje. Konstrukcija nudažyta juodai-baltomis spalvomis, viršuje sumontuotas „Flygbussarna“ įmonės simbolis – vaivorykštė.

Remiantis statistiniais duomenimis, vienu automobiliu Švedijoje vidutiniškai važiuoja vos 1,2 žmogaus. Autobusas vienu metu gali vežti penkiasdešimt ir daugiau keleivių, taip ne tik sumažindamas spūstis gatvėse, bet ir prisidėdamas prie aplinkos švarinimo.

Parengė Lina Jakubauskienė

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.