Autobusuose ragino mylėti gimtąją kalbą

vasario 26 04:23 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

apie-solar4Netradicinis priminimas, kokia svarbi yra gimtoji kalba – labiausiai paveikus. Tuo įsitikino trijų uostamiesčio mokyklų moksleiviai, vakar, vasario 24 dieną, autobusuose surengę žaismingą akciją.

 

 

 

Trečiadienį popietę kelių atsitiktinai parinktų miesto autobusų keleiviai buvo maloniai nustebinti tapę moksleivių akcijos „Skambantys autobusai“ dalyviais.

Prie Muzikinio teatro susirinkę trijų uostamiesčio švietimo įstaigų moksleiviai ir pedagogai sėdo į tuo metu stotelėje sustojusius autobusus ir, stebindami keleivius, čia pat pradėjo savo programą. Kas dainavo, kas grojo, o kas per garsiakalbį priminė, kokia svarbi lietuviams yra gimtoji kalba.

„Vasario 21-ąją Jungtinės Tautos yra paskelbusios Tarptautine gimtosios kalbos diena. Tad ši akcija ir buvo skirta šiai datai paminėti“, – paaiškino viena iš akcijos organizatorių – Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Vilija Šeputienė.

Be šios mokyklos auklėtinių, akcijoje dalyvavo ir Vydūno bei E. Balsio gimnazijų moksleiviai.

Pasiteiravus, kodėl akcija vyko būtent autobuse, mokytoja juokavo, jog tai yra ta erdvė, iš kurios greitai nepabėgsi. Tačiau kai kurie keleiviai moksleivių pasirodymus sutiko su gausiomis ovacijomis ar net ašaromis akyse.

Klaipedatransport.lt informacija