Automobilių vagys įsigudrino – vagia detales

kovo 03 04:50 2015 Spausdinti straipsnį Patirtis

Ne gyvybės draudimo bendrovės BTA atliktas kelerių metų tyrimas atskleidė, kad kasmet pavagiama vis mažiau automobilių, tačiau ilgapirščiai vis dažniau savinasi automobilių detales.

Populiariausios tarp vagių yra „Volkswagen“, „Audi“ ir „Toyota“ bei „Honda“ automobilių detalės.

Vagia turėdami užsakymą

„Džiugu, kad automobilių vagysčių kasmet mažėja. Tai galima sieti su aktyviu Lietuvos policijos darbu, tobulėjančiomis automobilių apsaugos sistemomis bei sumažėjusia neaiškios kilmės automobilių paklausa. Turiu omenyje užsidariusias pagrindines Rytų rinkas. Tačiau vienai bėdai mažėjant, auga kita. Pastebime, kad organizuotos vagių grupuotės vis dažniau plėšia tam tikrų markių automobilių detales.

Neretai jos vagiamos nusikaltėliams iš anksto turint konkrečių užsakymų, todėl tokio tipo vagystės nesudėtingai išaiškinamos. Tereikia pasidomėti, ar netoliese nebuvo užfiksuota panašių nusikaltimų. Dažnai vagys neapsiriboja vienu bandymu pagrobti paklausią detalę, pasitaiko po kelias analogiškas vagystes toje vietovėje“, – teigia BTA Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis.

Pasak Ekspertizių skyriaus vadovo, dažniausiai vagiamos „Volkswagen“ ir tam tikrų „Audi“ automobilių modelių navigacijos sistemos, muzikiniai grotuvai. Nemažą paklausą turi ir japoniškų automobilių, dažniausiai „Honda“ ir „Toyota“ markės, oro pagalvės bei navigacijos sistemos.

Pastarųjų detalių vagysčių itin dažnai pasitaikydavo prieš metus ar du, tačiau ir dabar jų įvykdoma nemažai. Trečioji ilgapirščių pamėgta automobilių detalių grupė – katalizatoriai. Pastarųjų vagysčių sparčiai daugėja, o automobilių markių paletė gan plati.

Automobilį apšvarina kelis kartus

A. Žiukelio teigimu, pasitaiko ir tokių atvejų, kai tie patys automobiliai apšvarinami kelis kartus iš eilės.

Vieno bendrovės kliento navigacijos sistemą vagys išplėšė tris kartus. Bendrovės darbuotojams net buvo kilę įtarimų, kad klientas sukčiauja. Vis dėlto patikrinus visus dokumentus išaiškėjo, kad jam tiesiog labai nepasisekė. Po paskutiniojo remonto šeimininkas automobilį suskubo parduoti.

Taip pat dažnai pasitaiko, kad ir to paties automobilio katalizatorius nupjaunamas kelis kartus. Vagys ypač mėgsta aukštesnius automobilius, po kuriais lengviau palįsti ir įvykdyti nusikaltimą.

Pasak BTA skyriaus vadovo, vagys nesibodi savintis ir automobilių priešrūkinių žibintų – šios detalės yra labai vagiamos jau daugelį metų iš eilės. Dažnai vagiami automobilių veidrodėliai, apdailos grotelės, per sezoną pavagiamas bent vienas ratų komplektas.

Vidutinė tokios vagystės žala gali svyruoti nuo 300 iki 3000 eurų.

BTA informacija

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.