Automobilio patikra padėjo išvengti nelaimės

liepos 27 04:20 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Saugus eismas

apie-trDefektas automobilyje, kurį remonto dirbtuvės išleido į kelią po nerūpestingo meistrų darbo, galėjo baigtis tragiškai.

 

 

 

 

 

Laimei, kelią liūdnoms pasekmėms užkirto techninė apžiūra.

Marijampoliečio V.M. automobiliui, tikrinant stabdžius, išsinėrė priekinis šarnyras. „Servise jis buvo nepatikimai pritvirtintas, prisukus tik dalį sriegio“, – teigia Marijampolės techninės apžiūros centro technikos vadovas Linas Kalinauskas. Savo ruožtu klientas džiaugėsi, kad tai atsitiko ne kelyje ir kelią nelaimei užkirto patikra.

Pastebima, kad intensyviai eksploatuojamų senesnių automobilių techninė būklė blogėja sparčiau, negu privalomai ji turi būti patikrinta kas dveji metai techninėje apžiūroje.

Transporto priemonių nepatikimumą gali sukelti ir nekokybiškas remontas, kaip kad byloja karti marijampoliečio V.M. patirtis.

apie-tr1Ypač aktualu patikrinti transporto priemonės techninę būklę prieš ją įsigyjant. Tai paranku atlikti techninės apžiūros stotyse.

„Kvalifikuoti techninės apžiūros įmonių specialistai su diagnostine įranga atliks pilną automobilio ar kliento pasirinktų atskirų sistemų ir mazgų techninės būklės patikrą. Ją papildys matavimų rezultatai, ekspertų patarimai ir konsultacijos“, – sako Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos „Transeksta“ direktorius Gintautas Šlėderis.

Pastarojo teigimu, patogiausia dėl šių procedūrų tartis naudojantis išankstinio užsirašymo ir registracijos internetu sistema.

Tokia praktika šalies techninės apžiūros stotyse taikoma jau antrus metus. Ja naudotis racionalu. Taip taupomas ne tik vairuotojų laikas, bet ir išvengiama gaišaties, susidarančios „gyvose“ eilėse.

Užsiregistruoti internetu galima oficialioje techninės apžiūros įmonių asociacijos „Transeksta“ svetainėje www.vta.lt .

 

Transekstos informacija