Automobilis, 120 kartų apvažiavęs aplink Žemės rutulį

vasario 09 06:53 2013 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Amerikietis Irvas Gordonas turi daugiausia kilometrų pasaulyje nuvažiavusį automobilį. Savo „Volvo P1800S“ jis nuvažiavo beveik tris milijonus mylių – beveik penkis milijonus kilometrų.

Automobilis pagamintas 1961-aisiais. Irvas Gordonas įsigijo jį kompanijoje „Volvoville“ 1966-aisiais. Žmogus apvažiavo savo transporto priemone visą Ameriką bei Kanadą, aplankė daugelį Europos šalių.

„Volvo P1800S“ sužavėjo I. Gordoną iš pirmo žvilgsnio. Praėjus vos dviem dienoms nuo įsigijimo, automobilis jau buvo nuvažiavęs apie du tūkstančius kilometrų. Kasdien automėgėjas keliavo, per dieną nuvažiuodamas ne mažiau dviejų šimtų kilometrų.

Po dešimties metų spidometras buvo ties 800 tūkst. kilometrų žyma. 1998 m. Gineso rekordų knygoje įrašytas daugiausia nuvažiavęs „Volvo P1800S“ – 2,7 milijonai kilometrų. Tačiau ir ties šia riba I. Gordonas nesustojo. Jau 2002-aisiais Gineso rekordų knygoje įrašytas nauajs „Volvo“ rekordas – 2,8 mylios, t. y., daugiau nei 4,5 mln. kilometrų. Tačiau svarbiausia I. Gordono riba tapo trys milijonai mylių – 4,8 mln. kilometrų.

Kaskart I. Gordonas vis labiau artėja prie šios ribos. Jam liko vos keliasdešimt tūkstančių kilometrų. Jei suskaičiuotume visą nuvažiuotą kelią, tai „Volvo“ su šeimininku jau apsuko 120 ratų aplink Žemę.

Šiuo metu I. Gordonui – 72-eji, o jo automobilis 2011-aisiais atšventė penkiasdešimtmetį. Šeimininkas vis dar 100 proc. įsitikinęs savo automobilio galimybėmis. Daugelis stebisi – kaip I. Gordonui pavyksta išlaikyti automobilį idealios būklės jau 50 metų. Jiems šeimininkas atsako – pradėkite prižiūrėti automobilį tik kruopščiai išstudijavę jo instrukciją ir eksploatavimo taisykles.

eBus.lt

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.