Automobilių vagys šiemet tapo išrankesni

gruodžio 23 04:44 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

vagisDidžiausia šalyje ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ pastebi, kad automobilių vagysčių skaičius per 2016 m., palyginti su ankstesniais metais, sumažėjo ketvirtadaliu.

 

 

 

Bendrovės klientai per šiuos metus neteko 56 transporto priemonių – tai mažiausias skaičius nuo 2010 metų. Bet automobilių vagišiai pakeitė savo įpročius – aktyviau darbavosi šalies sostinėje ir taikėsi į brangesnius automobilius.„Po 2015-aisiais užfiksuoto automobilių vagysčių pagausėjimo, šįmet jų skaičius mažiausias per pastaruosius šešetą metų. Nepaisant to, bendra mūsų klientams atlygintų žalų suma išaugo, o vidutinė išmoka už automobilio vagystę padidėjo net 37 proc., tad per šiuos metus vagys vėl grįžo prie įpročio rinktis brangesnius automobilius“, – sako „Lietuvos draudimo“ Žalų valdymo skyriaus vadovė Viktorija Katilienė.

Vidutinė išmoka už pavogtą automobilį per 2016 m. sudarė apie 7,7 tūkst. eurų, palyginti su 5,6 tūkst. eurų praėjusiais metais. Brangiausiu pavogtu automobiliu tapo „Ford Mustang“, už kurį atlyginta žala siekė apie 24 tūkst. eurų.Populiariausi vokiški automobiliai – vagiamiausių tarpe„Lietuvos draudimo“ statistika rodo, kad pasikeitė automobilių vagių teikiamas prioritetas automobilių markėms – kelerius pastaruosius metus populiariausiu grobiu buvusius „Volkswagen“ markės modelius pakeitė BMW markė. Pavogtų BMW automobilių skaičius didėja pastaruosius trejus metus: 2014 m. pavogti 4, 2015 m. – 12, o per šiuos metus – jau 18 šios markės modelių.Pasikeitė ir miestas, kuriame įvykdoma daugiausia automobilių vagysčių.

Jei 2014-2015 m. laikotarpiu pagal automobilių vagysčių skaičių pirmavo Kauno miestas, tai šiais metais jį pakeitė Vilnius. Šalies sostinėje, palyginti su praėjusiais metais, užfiksuotas net 57 proc. padidėjęs pavogtų automobilių skaičius. Kauno mieste per palyginamąjį laikotarpį pavogtų automobilių skaičius sumažėjo daugiau kaip du kartus.

Autodetalių vagysčių skaičius sumažėjo, bet padaroma žala augoPer šiuos metus ne taip aktyviai darbavosi ir automobilių detalių vagys – „Lietuvos draudimas“, palyginti su 2015 m., užregistravo apie 16 proc. mažiau pranešimų apie transporto priemonių detalių vagystes. Tiesa, vidutinė vienos tokio tipo vagystės metu padaroma žala šįmet, palyginti su 2015 m., padidėjo ketvirtadaliu ir sudarė apie 1,3 tūkst. eurų.„Šiais metais pastebima, kad ir automobilių detalių vagys laikosi principo „mažiau, bet brangiau“ – jie renkasi brangesnes automobilių detales taip padarydami didesnę žalą klientams.

Tarp populiarių detalių vagysčių galima paminėti BMW fotochrominius veidrodėlius ar „Volkswagen“ multimedijos sistemas“, – sako V. Katilienė.Detalių vagys dažniausiai renkasi populiariausius šalyje „Volkswagen“, „Toyota“, BMW automobilius. Vienos vagystės metu didžiausia vidutinė žala – 1,6 tūkst. eurų – padaroma „Volkswagen“ modeliams. Didžiausią žalą – beveik 12 tūkst. eurų – detalių vagystės metu per šiuos metus patyrė „BMW X3” savininkas. Vagys išdaužė automobilio stiklą iš išmontavo vairą, prietaisų skydelį, navigacijos sistemą, nuėmė šoninio vaizdo veidrodėlius.

 

„Lietuvos draudimas“ informacija