Baltarusijoje – nauja elektroninė kelių rinkliavos sistema

birželio 29 04:50 2013 Spausdinti straipsnį Naujienos

Nuo 2013 m. liepos 1 d. Baltarusijoje pradės veikti nacionalinė elektroninė kelių rinkliavų sistema „BelToll“, informuoja Baltarusijos Respublikos ambasada.

Iš pradžių elektroninė kelių apmokestinimo sistema, veiks pagrindinėje šalies magistralėje – trasoje M1/E30 Brestas–Minskas–Rusijos pasienis, taip pat kai kuriuose respublikinės reikšmės kelių ruožuose:

M2 Minskas–Nacionalinis oro uostas „Minsk-2“ nuo 15 iki 42 km,

M3 Minskas–Vitebskas nuo 9 iki 41 km,

M4 Minskas–Mogiliovas nuo 16 iki 74 km,

M5/E271 Minskas–Gomelis nuo 21 iki 65 km,

M6/E28 Minskas–Gardinas–Lenkijos pasienis nuo 12 iki 57 km.

Pirmajame sistemos „BelToll“ etape elektroninis apmokestinimas įvedamas už važiavimą keliais, kurių bendras ilgis 815 km. Vėliau sistema bus įdiegta visoje magistralėje M4 Minskas–Mogiliovas ir visoje magistralėje M5 Minskas–Gomelis.

Už važiavimą išvardytais keliais privalės mokėti lengvųjų automobilių, registruotų ne Muitų sąjungos šalyse (Baltarusija, Rusija, Kazachstanas), vairuotojai bei keleivinių automobilių ir mikroautobusų, kurių maksimali leistina masė didesnė nei 3,5 tonos, vairuotojai. Mokesčio už kelius dydis priklausys nuo bendros automobilio masės ir automobilio ašių kiekio. Įkainis už kilometrą:

lengviesiems automobiliams – 0,04 euro,

dviašiams krovininiams automobiliams ir autobusams – 0,08 euro,

triašiams krovininiams automobiliams ir autobusams – 0,10 euro,

keturašiams krovininiams automobiliams ir autobusams – 0,12 euro.

Visa informacija apie elektroninę kelių rinkliavų sistemą Baltarusijoje pateikiama internetinėje svetainėje www.beltoll.by.

Šaltinis: eismoinfo.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.