Bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ vadovas traukiasi iš pareigų

by Lina | rugsėjo 30, 2015 4:21 am


nakutis[1]Įmonės „Vilniaus viešasis transportas“ generalinis direktorius Gintaras Nakutis pateikė savivaldybei prašymą nuo spalio 1-osios pasitraukti iš pareigų. Šiandien, rugsėjo 30-ąją, Vilniaus miesto taryba nusprendė bendrovės vadovą atleisti iš darbo nuo spalio 30-osios. 

 

 

 

Bendrovės „Vilniaus autobusai“ direktoriumi Gintaras Nakutis pradėjo dirbti 2000-ųjų kovo 1-ąją, konkurse užimti generalinio direktoriaus pareigas nugalėjęs septynis konkurentus.

„Per penkiolika metų nuveikta nemažai darbų, būta esminių permainų. Reikšmingiausi iš jų – autobusų parkų atnaujinimas. 2003-aisiais įsigyti pirmieji nauji sidabro spalva nudažyti „Mercedes-Benz Citaro“, „Mercedes-Benz Cito“, 2004-2006-aisiais nupirkti „Volvo“. Svarbus buvo ir naujos degalų rūšies – suslėgtų gamtinių dujų – diegimo projektas bendrovėje „Vilniaus autobusai, taip pat įmonių „Vilniaus autobusai“ bei „Vilniaus troleibusai“ sujungimas 2011-aisiais. Įsiminė ir konkursai naujoms ekologiškoms  transporto priemonėms iš Europos Sąjungos lėšų pirkti. 2013-2014-aisiais įsigyta septyniolika MAN, 18 „Solaris Urbino“ ir 21 ispaniškas „Castrosua“. Tačiau derėtų pabrėžti: įtampa einant šias pareigas visada buvo didžiulė, nuolat teko susidurti su įvairiausiais iššūkiais. Atsakomybė ir dideli įsipareigojimai buvo nuolatiniai palydovai sudėtingame darbe“, – sako G. Nakutis.

Pasak jo, atsisveikinti su mėgiamu darbu tenka dėl sveikatos būklės. „Sulaukiau primygtinų medikų rekomendacijų rinktis ramesnį darbą. Daugybę metų gyvenau viešuoju transportu, jo problemomis. Trauktis nelengva. Tačiau atėjo metas rinktis kitą gyvenimo kelią“, – kalba įmonės vadovas.

Sąžiningas G. Nakučio darbas viešojo transporto bei Vilniaus miesto labui neliko nepastebėtas. Jis praėjusiais metais buvo apdovanotas Vilniaus miesto savivaldybės atminimo ženklu „Už nuopelnus Vilniaus savivaldai“. Jo darbą įvertino ir Lietuvos keleivinio transporto bendruomenė – už ilgametį atsakingą darbą, novatoriškumą ir aukštą kvalifikaciją keleivinio transporto srityje Pramonininkų konfederacija G. Nakučiui suteikė „Profesijos riterio“ vardą.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

 

Endnotes:
  1. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2015/09/nakutis.jpg

Source URL: http://ebus.lt/bendroves-vilniaus-viesasis-transportas-vadovas-traukiasi-is-pareigu-2/