Beveik 40 proc. avarijų įvyksta parkuojantis

vasario 15 05:04 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Saugus eismas

Tyrimų centro „Allianz Center for Technology“ duomenimis, per pastaruosius 10 metų eismo įvykių, susijusių su įvažiavimu arba išvažiavimu iš parkavimo aikštelės skaičius išaugo 30 proc. Taip pat ekspertai išsiaiškino, kad su manevravimu parkavimosi vietose susiję 40 proc. avarijų.

 

 

Daugiausia įtakos didėjančiam avarijų skaičiui turi pasikeitusios transporto priemonių formos ir urbanizacijos procesai. Tyrimai atskleidė, kad dideli automobiliai ir visureigiai į avarijas patenka 30 proc. dažniau negu mažos transporto priemonės.

Daugumas incidentų įvyksta judant atbuline eiga. 8 iš 10 avarijų įvyksta išvažiuojant iš parkavimo aikštelių. Be to, atkreipiamas dėmesys, kad ne visada tokie susidūrimai baigiasi tik automobilio apgadinimu. Tarkim JAV 2010 m. susidūrimuose parkavimo vietose žuvo 210 ir buvo sužeista 15 000 žmonių.

Ekspertų teigimu, trečdalio šių mirčių buvo galima išvengti, jeigu transporto priemonės būtų turėjusios galinio vaizdo daviklius arba kameras. Būtent todėl JAV nuo 2018 m. galinio vaizdo kameros taps privalomos visiems automobiliams. Europos sąjungoje tai yra privaloma nuo 2007 m., tačiau tik sunkesnėms kaip 3,5 t. svorio transporto priemonėms ir autobusams.

 

 Prim.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka