Blekpulo tramvajus – muziejus ant ratų

rugsėjo 23 05:29 2012 Spausdinti straipsnį Muziejus

Nedidelis kurortinis Blekpulo miestelis Lankašyro grafystėje garsus ne tik Didžiojoje Britanijoje, bet ir už jos ribų. Jo simbolis – neįprasti tramvajai.

Blekpulo tramvajų sistema – pirmoji elektrinio tramvajaus sistema Jungtinėje Karalystėje. Ji nebuvo uždaryta netgi tuomet, kai praėjusio amžiaus viduryje kilo masinis tramvajų šalinimo iš miesto gatvių vajus. Šiuo metu tai – vienintelė sistema pasaulyje, kur naudojami dviaukščiai tramvajai.

Blekpule tėra vienas tramvajaus maršrutas. Jo ilgis – 16,5 kilometro. Per metus ši transporto rūšis veža apie 6 500 000keleivių.

Elektrinis tramvajus Blekpule pradėjo važinėti 1885-aisiais. Iki 1926-ųjų sistema plėtėsi, o nuo 1936-ųjų pradėjo trauktis. Per tris dešimtmečius tramvajaus maršrutų gerokai sumažėjo, o kai kurios trasos buvo išmontuotos.

Iki mūsų dienų liko tik viena trasa ir vienas tramvajų depas. Transporto priemonių parkas, trūkstant lėšų, nebuvo modernizuojamas. Dėl šios priežasties Blekpulo tramvajus tapo savotišku muziejumi ant ratų.

Miesto gatvėmis tebevažinėja standartinis dviaukštis praėjusio amžiaus antrojo dešimtmečio tramvajus, ir pantografinis tramvajus. Blekpule taip pat galima pasivažinėti „balionų tramvajumi“ (Balloon cars), kurio antrasis aukštas atviras, taip pat „trmvajumi-valtimi“ (Boat Cars), primenančiu laivą.

Blekpulo gatvėmis važinėja „Tūkstantmečio“ tramvajus, „Progresas-Dvyniai“, tramvajus „Šimtmetis“ ir kt.

Parengė Lina Jakubauskienė

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.