„Busworld 2013″: „Altas komercinis transportas“ – dar žinomesnis Europoje

by admin | lapkričio 20, 2013 2:49 am

Seniausioje ir vienoje iš didžiausių bei prestižiškiausių autobusų parodų „Busworld Europe 2013“ savo gaminius pristatė ir lietuviai. Viename iš parodos stendų puikavosi du vilniečių bendrovės „Altas komercinis transportas“ perdaryti „Mercedes-Benz Sprinter“ mikroautobusai.

Tikslas – būti žinomiems

„Parodoje Kortrijke dalyvaujame jau trečiąjį kartą. Tai – puiki proga pristatyti savo naujausius gaminius platesniam specialistų bei vežėjų ratui, rasti naujų partnerių, užimti dar svaresnę vietą rinkoje“, – sako UAB „Altas komercinis transportas“ generalinis direktorius Edvardas Radzevičius.

Bendrovė šįkart pristatė žemagrindį miesto „CityLine“ bei prabangų biznio klasės „TourLine“ Abi transporto priemonės pergamintos naudojant atnaujintą „Mercedes Benz Sprinter“. „Naujieji „Mercedes Benz Sprinter“ su Euro 6 varikliais pasirodė rinkoje tik šių metų rudenį. Tiesioginio bendradarbiavimo su gamykla dėka užsisakėme juos iš anksto specialiai šiai parodai, kad galėtume pateikti Kortrijke moderniausius gaminius. Laisvai įsigyti šių transporto priemonių nebuvo galimybės, jų neturėjo ir daugelis parodos dalyvių“, – aiškina E. Radzevičius.

Pasak įmonės vadovo, abu autobusai sulaukė didžiulio parodos lankytojų, keleivinio transporto specialistų bei potencialių užsakovų dėmesio. „Bene labiausiai nudžiugino gamintojo – „Mercedes-Benz“ delegacijos – apsilankymas mūsų stende. Jie liko patenkinti mūsų perdarytais mikroautobusais, atsiliepimai apie juos buvo tik teigiami“, – sako E. Radzevičius.

Bendrovės vadovo teigimu, pristatant naujausius gaminius, stengtasi pateikti parodos lankytojams geriausia, kas pastaruoju metu sukurta įmonėje.

Miestams – žemagrindžiai mikroautobusai

„Žemagrindžiai mikroautobusai sparčiai skinasi kelią tiek į Lietuvos, tiek į Baltijos šalių rinkas. Senieji maršrutiniai mikroautobusai, kurie nebuvo pritaikyti keleiviams vežti mieste, pamažu traukiasi iš miestų gatvių. Kadangi miestams vistiek reikia nedidelės talpos transporto priemonių, tikimės, kad vežėjai rinksis žemagrindžius mikroautobusus“, – viliasi E. Radzevičius.

Žemagrindį mikroautobusą, pristatytą parodoje Kortrijke, sukūrė bendrovės „Altas komercinis transportas“ konstruktoriai. Jame – 14 sėdimų ir 8 stovimos vietos. Be to, yra vieta vežti ir neįgalųjį keleivį su vežimėliu.

„Toks mikroautobusas puikiai tinka vežti keleivius dideliuose miestuose privežančiaisiais maršrutais, taip pat siauromis senamiesčio gatvelėmis. Ši transporto priemonė vežėjams turėtų būti patraukli dar ir dėl to, jog ja galima vežti stovinčius keleivius“, – sako E. Radzevičius.

Verslo klientams – verslo klasė

Antrasis mikroautobusas, kurį Lietuvos gamintojai pateikė parodoje, skirtas verslo klientams. Jo vidaus interjeras – itin prabangus. Transporto priemonės kėbulas šiek tiek pailgintas – iki 7 600 mm. Tai suteikia daugiau erdvės keleiviams ir, kas ypač svarbu – čia yra pakankamai vietos bagažo skyriui.

„Norėjosi pateikti parodoje nestandartinę, verslo klientams skirtą transporto priemonę. Tuo pačiu pademonstravome ir savo galimybes – tai, ką pristatėme, tiko net ir išrankiausių klientų skoniui“, – sako E. Radzevičius.

Šešiolikos sėdimų vietų mikroautobuse – visi įmanomi komforto elementai: staliukai, mini baras, šaldytuvas, kavos aparatas, DVD grotuvas, skystųjų kristalų ekranai ir pan. Prabangos įspūdį sustiprina ir natūralios odos salono apdaila, sėdynės bei pagal individualų sprendimą parinktas autobuso vidaus ir išorės dizainas.

Salone veikiantis bevielis internetas, 220 V įtampa, vaizdo sistema suteikia galimybes ne tik komfortiškai keliauti didesniais atstumais, bet ir rengti pristatymus ar verslo susitikimus. Pasak bendrovės vadovo, „Altas komercinis transportas“ mikroautobusai sulaukė itin teigiamo parodos lankytojų įvertinimo. „Dažnas transporto specialistas ar eilinis lankytojas, išlipęs iš vienos ar kitos mūsų transporto priemonės, parodydavo iškeltą į viršų nykštį. Daugelio vertinimu, mūsų perdarytos transporto priemonės buvo geriausios tarp visų parodoje pristatytų šios klasės autobusų“, – teigia E. Radzevičius.

Kad transporto priemonės patiko potencialiems užsakovams rodo ir tai, jog nė vienas mikroautobusas neparkeliavo į Lietuvą – abu „Mercedes-Benz Sprinter“ buvo nupirkti dar parodoje.

Svarbus kiekvienas klientas

E. Radzevičiaus teigimu, parodoje būta nemažai konkurentų, ypač iš Rytų šalių: Lenkijos, Čekijos, taip pat – iš Turkijos. „Tačiau daugelio klientų vertinimu, mūsų pristatytosios transporto priemonės pranoko konkurentų gaminius. Tai mums – geriausias įvertinimas“, – sakė įmonės vadovas.

Kaip žinia, didžioji dalis „Altas komercinis transportas“ perdaromų automobilių iškeliauja į užsienį. Be Lietuvos, „Altas komercinis transportas“ jau darbar tiekia savo gaminius į Vokietiją, Suomiją, Norvegiją, Švediją bei kitas Vakarų ir Rytų Europos šalis. Bendrovė turi pardavimų atstovus daugelyje Europos šalių.

Pagrindiniai „Altas komercinis transportas“ užsakovai – Vakarų Europos šalių vežėjai. Tačiau bendrovės vadovams svarbi ir vietos rinka.

„Mūsų stendą Kortrijko parodoje aplankė ir nemažai keleivių vežėjų iš Lietuvos. Atrodo, puikiai pažįstame vieni kitus, tačiau, pamačius mus tarptautinėje parodoje, daugelio keleivinio transporto specialistų požiūris pasikeičia. Čia jie turi progą palyginti mūsų gaminius su konkurentų pristatomomis transporto priemonėmis ir geriau suprasti, kokio lygio gaminius siūlome. Be to, ši paroda – specializuota, taigi čia lankosi tik šios srities specialistai, išmanantys ir gebantys įvertinti autobusų kokybę“, – sako E. Radzevičius.

Reikia būti geresniems

Pasak jo, norėdamas pakliūti į Vakarų Europos rinką, Lietuvos gamintojas privalo būti visa galva aukštesnis už vietinius gamintojus. „Būtent todėl stengiamės dalyvauti visose įmanomose komercinių automobilių parodose. Tačiau „Busworld Europe“ – viena iš prestižiškiausių. Čia mezgasi nauji verslo kontraktai, atrandame naujų klientų, užsakovų, dilerių“, – kalba E. Radzevičius.

Bendrovės vadovo teigimu, po parodos tradiciškai prasideda naujas verslo ir darbų etapas. „Atradus naujų klientų bei verslo pasiūlymų, tenka prisitaikyti prie jų reikalavimų bei sąlygų. Sudarinėjame sutartis, jas deriname su užsakovais. Taigi galima teigti, jog mūsų veikla po parodos gerokai suintensyvėjo, o „Busworld Europe“ padėjo mums eilinį sykį palypėti dar vienu laipteliu aukštyn. Tapome dar geriau žinomi Europos mikroautobusų perdarytojų rinkoje“, – teigia E. Radzevičius.

Lina Jakubauskienė

Autorės ir gamintojų nuotraukos

Source URL: http://ebus.lt/busworld-2013-altas-komercinis-transportas-dar-inomesnis-europoje/