„Busworld Europe 2013“ – ir rytdienos transportas

by admin | 14 lapkričio, 2013 5:30 am

„IVECO bus“ stendas Kortrijke vykusioje „Busworld Europe“ parodoje sulaukė didžiulio lankytojų susidomėjimo. Kompanija į Belgiją atvyko iš esmės atnaujinusi keleivinio transporto priemonių dizainą bei technines savybes.

Lankytojams pristatytas visai atnaujintas Lietuvos gyventojams jau neblogai pažįstamas „Citelis“. Dar viena naujovė – visiškai nauja variklių „FPT Industrial“, atitinkančių Euro 6 standartus, gama.

Jau prieš parodą „IVECO bus“ išplatino informaciją, jog keičiamas ir kompanijos „brendas“; ant gaminamų autobusų neliko stilizuoto delfino ženklo, jį keitė užrašas IVECO.

Tačiau transporto specialistų bei keleivinio transporto mylėtojų dėmesį parodoje labiausiai traukė neįprastos išvaizdos elektrinis konceptas „Ellisup“. Keisčiausiai atrodė keturašė važiuoklės schema bei neproporcingai maži autobuso ratai.

Pasak kompanijos atstovų, „Ellisup“ – tai žvilgsnis į rytdienos transportą. Kuriant autobusą prisidėjo Prancūzijos aplinkos ir energetikos valdymo agentūra, taip pat Prancūzijos alternatyvių energijos šaltinių ir atominės energijos komisija, transporto operatorius RATM ir kitos organizacijos, besirūpinančios aplinkos švara bei alternatyvių energijos šaltinių diegimu transporte.

Projekto tikslas – sukurti elektrinį autobusą, kuris galėtų važinėti ilgą laiką, o jo baterijos būtų įkraunamos per keletą minučių.

Gamintojai kol kas nepateikė informacijos, kokiu principu veikia „Ellisup“, tačiau žinoma, kad elektrinį variklį, perduodantį sukimo momentą keturiems iš aštuonių transporto priemonių ratų, pateikė kompanija „Michelin“. Variklį maitina akumuliatoriai, veikiantys su superkondensatoriumi – tokia technologija suteikia galimybę padidinti baterijų talpą bei pagreitinti jų įkrovimą.

Autobuso salone – daug natūralaus medžio, efektyvesnis apšvietimas. Sėdynės sumontuotos metro stiliumi, keleiviai sėdi veidu į praėjimą. Didesni ir transporto priemonės langai.

Pasak gamintojų, autobuse esama ir daugiau komforto bei saugumo elementų, o transporto priemonė demonstruoja pažangą, kurią pastaruoju metu padarė IVECO autobusų gamintojai.

Lina Jakubauskienė

Autorės ir gamintojų nuotraukos

Source URL: http://ebus.lt/busworld-europe-2013-ir-rytdienos-transportas/