BYD autobusai išbandomi seniausiame Vokietijos mieste

by Lina | birželio 29, 2015 3:16 am

byd[1]Kinijos kompanija BYD pateikė išbandyti elektrinį autobusą „eBus“ Vokietijos miestui Tryrui.

 

 

 

 

„Šiaurės Roma“ vadinamas seniausias Vokietijos miestas Tryras elektrinį autobusą bandė penkiolika dienų. Autobusas važinėjo maršrutu, jungiančiu Universiteto miestelį su centrine miesto geležinkelio stotimi. Atstumas tarp šių objektų – aštuoni kilometrai, per dieną autobusas įveikdavo maždaug 150 kilometrų. Didžiąją dalį keleivių sudarė studentai.

Nors maršrutas trumpas, tačiau jame būta savų ypatumų: pavyzdžiui, gana stati 16 proc. įkalnė. Tai padėjo autobusui išnaudoti rekuperacijos energiją leidžiantis nuo kalno, taip pat įkrauti baterijas stabdant. Be to, maršrutas driekėsi pro gyvenamuosius rajonus – tai taip pat svarbu, kadangi „eBus“ neišmeta į aplinką kenksmingų dalelių ir praktiškai nekelia jokio triukšmo, rašo „Autogeek“.

BYD autobusuose naudojamos geležies fosfatų baterijos ekologiškai švarios, nedegios ir netoksiškos: į jų sudėtį neįeina aitriosios medžiagos, nuodingi elektrolitai ar sunkieji metalai. Be to, baterijos lengvai perdirbamos. Savo patikimumą „eBus“ jau įrodė nuvažiavę pasaulio miestuose daugiau nei 20 milijonų kilometrų.

 

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Endnotes:
  1. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2015/06/byd.jpg

Source URL: http://ebus.lt/byd-autobusai-isbandomi-seniausiame-vokietijos-mieste/