„Chinese six“ – originalūs triašiai iš Didžiosios Britanijos

balandžio 28 03:51 2015 Spausdinti straipsnį Muziejus

„Chinese six“ buvo populiarūs tik Didžiojoje Britanijoje. Iš kitų keleivinio transporto priemonių jie skyrėsi tuo, kad buvo triašiai, o dvi ašys buvo montuojamos transporto priemonės priekyje.

Didžiojoje Britanijoje praėjusio amžiaus viduryje važinėjo nemažai tokių autobusų. Kodėl jie buvo pavadinti „kiniškąja šešiuke“? Todėl, kad kiniečiai daug ką daro kitaip, nei kiti žmonės – pavyzdžiui, rašo iš dešinės į kairę. Pavadinimas kilo dėl to, kad autobuso ašys išdėstytos atvirkščiai nei įprasta. Netgi anglams toks ašių išdėstymas atrodė egzotiškai.

Įžymiausias „Chinese six“ atstovas buvo turistinis „Bedford VAL 14”. Autobusas gamintas nuo praėjusio amžiaus šeštojo dešimtmečio iki septintojo pradžios.

Kuriant autobusą, prisidėjo daugelis Didžiosios Britanijos autobusų gamintojų. Originali ašių sistema pasirinkta dėl keleto priežasčių: nors tuo metu Anglijoje ratų standartas buvo 20 colių, 16 colių diametro ratai suteikė galimybę pažeminti autobuso konstrukciją. Be to, ratai užėmė mažiau naudingos vietos salone.

Mažesnio diametro ratai garantavo patogesnį važiavimą. Be to, pradūrus vieną iš keturių priekinių ratų, autobusas netapdavo nevaldomas – tokiu būdu transporto priemonė buvo saugesnė.

eBus.lt

Nuotraukos – iš archyvų

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.