„Citybee“ pradeda veiklą Klaipėdoje

gegužės 23 04:06 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Automobilių ir dviračių dalijimosi paslaugas teikianti „CityBee“ pradeda veiklą pajūryje. Nuo gegužės mėnesio poilsiautojai ir pajūrio gyventojai galės patogiai pasinaudoti automobilių dalijimosi paslauga. Klientų lauks 50 automobilių.

 

 

 

 

Automobilių dalijimosi paslauga „CityBee“ leis gyventojams ir miesto svečiams naudotis automobiliu bet kuriuo paros metu ir bet kuriam laikotarpiui – tereikės turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir išmanųjį telefoną. Susiradus „CityBee“ automobilių stovėjimo stotelę, iš jos bus galima pasiimti automobilį, o pasinaudojus juo – pastatyti bet kurioje artimiausioje „CityBee“ stovėjimo aikštelėje.

Automobilių dalijimosi paslauga leis klientams trumpam laikotarpiui, dažniausiai nuo vienos iki kelių valandų, išsinuomoti automobilį ir juo naudotis savo reikmėms, todėl ši paslauga užtikrins greitą ir patogų judėjimą mieste. Pagrindinis automobilių dalijimosi privalumas – perteklinio automobilių skaičiaus miesto centre mažinimas, naujas inovatyvus susisiekimo būdas, mažinantis individualios transporto priemonės naudojimą. Dalijimasis automobiliu tiek įmonėms, tiek miestiečiams keičia naudojimosi savais automobiliais įpročius. Užsienio šalių praktika rodo, kad dalijimosi automobiliais veikla padeda efektyviau sumažinti miesto užterštumą, transporto spūstis ir automobilių stovėjimo vietų užimtumą mieste. Taip pat labiau skatina naudojimąsi viešuoju transportu ir dviračiais.

Šiemet bendrovė „CityBee“ pajūryje startuos ir su oranžinių dviračių tinklu. Klaipėdoje, Palangoje ir Nidoje bus įrengta iki kelių dešimčių dviračių dalijimosi stotelių, kuriose bus galima išsinuomoti 100 dviračių poilsiui ar kelionei.

„CityBee“ automobilių dalijimosi paslaugą pradėjo teikti 2012 m. Vilniuje, praeitais metais veikla buvo išplėsta į Kauną, o šių metų vasarą planuojama pradėti teikti dviračių ir automobilių dalijimosi paslaugas ir Klaipėdoje.

Klaipėdos miesto savivaldybės informacija