Dažniausiai pagaunami neblaivūs vairuotojai – prie „Volkswagen“ vairo

lapkričio 20 04:44 2014 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Ne gyvybės draudimo bendrovės BTA duomenimis, kiekvienais metais vis daugiau eismo įvykių įvyksta dėl išgėrusių vairuotojų kaltės.

Pernai bendrovė tokių įvykių registravo penktadaliu daugiau nei užpernai, o šiemet per dešimt mėnesių išgėrusių vairuotojų bylų skaičius jau pasiekė 2012-ųjų metų dvylikos mėnesių rezultatą. Policijos departamento prie VRM duomenimis, 2013 m. policijos pareigūnai išaiškino 13 064 neblaivius vairuotojus.

Daugiausiai neblaivūs – 20-29 metų amžiaus

„Nors vairavimas išgėrus yra neleistinas, rizikingas ir gali skaudžiai pasibaigti, vis dėlto vairuotojai neretai sėda prie automobilio vairo neblaivūs. Kaip rodo mūsų bendrovės duomenys, dažniausiai išgėrę vairuoti pasirenka vyrai. Praktiškai kiekvienoje amžiaus grupėje kasmet registruojame dešimtis tokių įvykių ir apie pusantro šimto per metus.

Tuo tarpu moterys šiuo klausimu yra kur kas atsakingesnės, įvykių, kur už vairo sėdėjo išgėrusios kaltininkės, per metus fiksuojama apie 10. Paklausti, kodėl vairavo vartoję alkoholio, dauguma vairuotojų teigia, jog buvo išgėrę nedaug ir už vairo sėdo praėjus nemažai laiko, nors alkotesterio duomenys rodo visai kitokią informaciją“, – teigia Jevgenijus Krochmalis BTA Teisės skyriaus vadovės pavaduotojas.

Pasak bendrovės teisininko, daugiau išgėrusių vairuotojų vyrų pagaunama 20-29 metų amžiaus, jie sudaro apie pusę visų išgėrusių vairuotojų, kiek mažiau, tačiau taip pat dažnai registruojami ir 30-39 metų vairuotojai vyrai. Šiemet išryškėjo visai kita tendencija, pastebimai šoktelėjo išgėrusių vyresnių nei 60 m. vairuotojų vyriškių skaičius: jie sukėlė daugiau nei penktadalį tokio tipo eismo įvykių. Moterys nepriklausomai nuo jų amžiaus išgėrusios padaro iki 10 proc. eismo įvykių per metus.

Dažniausiai vairuoja „Volkswagen“

Kaip teigia bendrovės Teisės skyriaus vadovės pavaduotojas, už vairo neblaivūs sėda dažniausiai ir ką tik įgiję teises ir turintys ilgametį stažą vyrai. Daugiausiai jų užregistruota vairuojančių ne daugiau nei 9 metus, šie kasmet sukelia apie 35-40 proc. eismo įvykių dėl girtumo. Turintys 10-19-a metų vairavimo stažą ne ką mažiau pavojingi, jie kasmet sukelia apie 25-30 proc. tokių įvykių. Šiemet, priešingai nei anksčiau, žymiai dažniau už vairo neblaivūs sėdo ir vairuojantys ilgiau nei 30 metų vyriškiai.

Pasak J. Krochmalio, dažniausiai neblaivūs vairuotojai sėda už 15-25 m. senumo automobilio vairo. Eksperto teigimu, vairuotojai, matyt, labai nesijaudina jei jiems įkliuvus tokį automobilį konfiskuos pareigūnai. Pastebėta, kad dažniausiai neblaivūs vairuotojai pagaunami už „Volkswagen“ markės automobilių vairo, antrą vietą užima „Audi“, o vėliau išsirikiuoja „Renault“, „Opel“, „Ford“ ir „BMW“ bei kitų markių automobiliai.

BTA informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.