Darnaus mobilumo revoliucija – kuriamas fondas autobusams ir dviračių takams savivaldybėse

by Lina | 15 liepos, 2021 4:01 am

Neseniai daugiau kaip 5 laipsniais sumuštas temperatūros rekordas Kanadoje nustebino pasaulio mokslininkus, nes tai atrodė tiesiog neįmanoma. Neeiliniai jau dviejų kaitrų epizodai Lietuvoje šiemet iki vasaros vidurio sukūrė didelį kondicionavimo poreikį ir ventiliatorių deficitą.

Visa tai – pasikeitusios tikrovės ryškūs ženklai.

Aplinkos apsaugos agentūra tokiais orais ragina verčiau likti namie – ne tik dėl kaitros, bet ir padidėjusios oro taršos sukeliamos rizikos sveikatai.

Pavojingąsias kietąsias daleles aplinkos ore skleidžiantis transportas yra ir didžiausią atmosferos taršą generuojantis sektorius Lietuvos ekonomikoje. Visai planetai pavojinga tarša šiltnamio dujomis Lietuvoje nuo 2005 m. didėjo 50 proc. – kaip jokioje kitoje srityje.

Kokiais būdais mažinti transporto sukuriamą oro taršą ir poveikį klimatui? Atsakydama į šį poreikį, Aplinkos ministerija ir Susisiekimo ministerija pristato Darnaus judumo fondo savivaldybių autobusams įsigyti ir dviračių takams tiesti projektą.

Spaudos konferencija vyks ŠMC kavinėje, Vokiečių g. 2, liepos 15 d., 11 val. Dalyvauja aplinkos ministras Simonas Gentvilas, susisiekimo ministras Marius Skuodis, aplinkos viceministrė Gintarė Krušnienė, olimpietė dviratininkė Simona Krupeckaitė, dainininkas, keliautojas Vaidas Baumila.

Aplinkos ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Source URL: http://ebus.lt/darnaus-mobilumo-revoliucija-kuriamas-fondas-autobusams-ir-dviraciu-takams-savivaldybese/