Degalinės neapsaugotos nuo hakerių atakų

rugpjūčio 18 04:00 2015 Spausdinti straipsnį Įdomybės Lankytojai Patirtis

prie-degaluDegalinių monitoringo sistema neapsaugota nuo hakerių atakų. Kaip išsiaiškino kompiuterinės saugos specialistai,  įsilaužėliai gali ne tik perimti konfidencialius duomenis, bet ir perduoti juos teroristams ar kitiems nusikaltėliams.

 

 

Tyrimą dėl degalinių saugumo atliko „Trend Micro“. Išsiaiškinta, kad hakeriai ne tik gauna informaciją apie degalinių veiklą, bet ir gali perimti jų valdymą. Pasak specialistų, toks veiksmas taptų grėsme tiek degalinių darbuotojams, tiek ir aplinkiniams.

Tyrimas, pavadintas „Neištirtos degalų atsargų monitoringo sistemos“ truko pusę metų septyniose šalyse, tarp jų – JAV, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir kt. „Trend Micro“ specialistai degalinėse sumontavo padirbtą operacinę sistemą „GasPot“, kuri stebėjo visas operacijas. Sistema kopijavo standartinės sistemos duomenis, bet neturėjo galimybės perimti degalinių valdymo.

Kuomet eksperimentas buvo baigtas, netikri „GasPot“ failai buvo išanalizuoti. Išsiaiškinta, kad per šešis mėnesius degalinės daugybę kartų atakuotos hakerių. Maksimalus jų kiekis užfiksuotas Amerikoje. Identifikuoti grupuočių „Sibiro elektroninė armija“, „Iranian Dark Coders Team“, „Anonymous“ ir kt. Įsilaužimai.

Kaip pabrėžia „Trend Micro“, degalinės per eksperimentą nenukentėjo, tačiau tyrėjai galėjo išsiaiškinti, kokiu būdu degalinių valdymo sistemos gali būti prieinamos pašaliniams asmenims ir kokiu atveju situacija gali tapti pavojinga. Pavyzdžiui, gali būti išprovokuotas degalų nutekėjimas, taip pat užsidegimas ar sprogimas. Taip pat hakeriai gali sužinoti benzinvežių eismo grafikus, transporto priemones nuvaryti ar užpulti ir pan.

Tyrėjai taip pat priėjo prie išvados, kad degalinių valdymo sistemos neturi būti sujungtos su internetu, arba jas būtina apsaugoti papildomai nuo prisijungimo iš šalies.

 

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka