Dėl vietinės rinkliavos pokyčių Vilniuje nuo kovo mėnesio

vasario 08 05:03 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ primena, kad nuo kovo 1 d. keisis vietinės rinkliavos už automobilių statymą Vilniaus mieste nuostatai. Pokyčiais siekiama užtikrinti tvarkingą automobilių statymą ir sureguliuoti jų stovėjimo trukmę.

 

 

Vilniaus mieste keisis dviejų vietinės rinkliavos zonų tarifai: raudonosios zonos – iš 0,9 Eur į 1,5 Eur už valandos stovėjimą ir mėlynosios zonos – iš 1,8 Eur į 2,5 Eur už valandos stovėjimą. Surinkta rinkliava bus tikslingai panaudojama susisiekimo infrastruktūrai prižiūrėti ir gerinti – tvarkyti stovėjimo aikšteles, parkavimo vietas, gerinti ir plėsti bendrą susisiekimo sistemą. Iš gautų pajamų taip pat ketinama finansuoti viešojo transporto sistemą, bus gerinama dviračių infrastruktūra, užtikrinamas didesnis eismo saugumas.

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ informuoja, kad nuo kovo 1 d. į geltonąją rinkliavos zoną bus įtraukta M. Dobužinskio gatvė ir vakarinė Užupio dalis, o į žaliąją rinkliavos zoną – Žvėryno rajonas, Vingio parko prieigos, bei prie „Siemens arenos“ esančios stovėjimo vietos ir kitos aplinkinės gatvės. Šiose gatvėse rinkliava nebus renkama nuo kovo 1 d., todėl gyventojams nereikia kreiptis dėl leidimų automobiliams statyti išdavimo, o kitiems vairuotojams – mokėti vietinės rinkliavos.

Keičiasi ir mėlynosios rinkliavos zonos ribos – ji išsiplečia iki Gedimino pr. ir Vilniaus arkikatedros prieigų. Primename, kad vietinė rinkliava mokama vadovaujantis kelio ženklais, o apie naujai rinkliava apmokestinamas stovėjimo vietas informuosime atskiru pranešimu.

Vilniustransport.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka