Dėl „Volkswagen“ transporto priemonių

spalio 01 03:25 2015 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

apie-volksValstybinė kelių transporto inspekcija, būdama atsakinga už motorinių transporto priemonių atitiktį, informuoja transporto priemonių valdytojus dėl „Volkswagen“ transporto priemonių, varomų dyzeliniais varikliais.

 

 

 

Dėl susiklosčiusios situacijos, kai Jungtinių Amerikos Valstijų agentūra EPA (angl. Environment Protection Agency) nustatė, kad tam tikri „Volkswagen“ transporto priemonių gamintojo automobiliai neatitinka JAV keliamų išmetamųjų teršalų reikalavimų, su Inspekcija susisiekė atitikties įvertinimo institucija KBA (vok. Kraftfahrt-Bundesamt), kuri sertifikavo „Volkswagen“ transporto priemones Europoje. Galimos išmetamųjų teršalų manipuliacijos susijusios tik su „Euro 5“ standarto transporto priemonėmis, turinčiomis slėginio uždegimo variklius (variklio kodas EA 189, apima 1,2 l, 1,6 l ir 2,0 l darbinio tūrio variklius). Atitikties įvertinimo institucija KBA glaudžiai bendradarbiauja su transporto priemonių gamintoju, kad kaip galima greičiau būtų imtasi priemonių galimiems trūkumams pašalinti.

Gamintojo teigimu, šiuo metu rinkoje esančios „Euro 6“ standarto transporto priemonės su slėginio uždegimo varikliais (variklio kodas EA 288), kurios dabar gaminamos ir tiekiamos  Europos rinkai, niekaip nesusijusios su manipuliacijomis išmetamųjų teršalų rezultatais.

Šiuo metu nėra žinoma, kiek tiksliai tokių transporto priemonių gali būti realizuota Lietuvos rinkoje, tačiau gamintojas atlieka tokių transporto priemonių skaičiavimus, kad galėtų artimiausiu metu susisiekti su transporto priemonių valdytojais ir trūkumus pašalinti.

 

VKTI informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka