Didžiausias pasaulyje autobusas – „Neoplan Jumbocruiser“

vasario 09 06:45 2019 Spausdinti straipsnį Lankytojai Muziejus

Pirmą kartą „Neoplan Jumbocruiser“ pristatytas 1975-aisiais. Tai tebuvo konceptinis autobusas, skirtas patraukti publikos dėmesį.

 

 

 

Jo kėbului pagaminti pasirinktas „Neoplan Skyliner“, o sujungimo mechanizmas – miesto autobuso „Jetliner“. Giganto ilgis – 18 m, aukštis – 4 m, jis vienu metu gali vežti šimtą žmonių. pereiti į galinę autobuso dalį buvo galima tik per antrąjį aukštą, kadangi apačioje prieš „armoniką“ buvo sumontuotas „Mercedes-Benz“ 440 AG variklis su automatine pavarų dėže „Allison“.

Dar viena autobuso konstrukcijos ypatybė – pneumatinė pakaba ir kėbulo pusiausvyros išlaikymo sistema posūkiuose. Tokiai didelei ir sunkiai mašinai tai buvo būtina.

„Neoplan Jumbocruiser“ gamintas tik pagal turistinių įmonių užsakymus. 1976-aisiais  pagaminti du, 1977-aisiais – trys tokie autobusai. Jos skyrėsi dizaino ypatumais, taip pat salono išdėstymu.

Iki 1986-ųjų pagaminta dešimt tokių autobusų, dar vienas surinktas 1992-aisiais, jame variklis ir vedančioji ašis buvo galinėje autobuso dalyje.

Keletas gigantų išliko ir iki mūsų dienų. Vienas autobusas yra muziejuje, pora paversti neįprastais viešbučiais ant ratų, kiti dalyvauja parodose ir renginiuose, pritraukdami publikos dėmesį.

eBus.lt

Organizatorių nuotraukos

  • apie-jumbo1
  • apie-jumbo
  • apie-jumbo2