Didžiųjų šalies vežėjų iniciatyva aptartos protekcionizmo grėsmės

gegužės 10 04:19 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Gegužės 9 d., asociacijoje „Linava“ rinkosi didžiausių Lietuvos kelių transporto įmonių atstovai, kurie kartu su asociacijos „Linava“ prezidiumo nariais, Susisiekimo ministerijos ir sekretoriato atstovais aptarė esamą situaciją Vakarų Europos rinkose. Daugiausiai dėmesio skirta protekcionistiniams įstatymams, o įmonių atstovai išreiškė paramą kovai su juo ir esant poreikiui, prašė informuoti apie reikiamą pagalbą. Susitikimas vyko didžiųjų kelių transporto įmonių vadovų iniciatyva.

„Seimas, Vyriausybė, ministerijos, europarlamentarai – visi informuoti apie Lietuvos transporto sektoriui gręsiančią katastrofą, jeigu ir toliau bus taikomi vakarų valstybių protekcionistiniai įstatymai. Situacija puikiai suprantama ir atstovaujami bei ginami šalies vežėjų interesai. Tačiau norint pasiekti rezultatų reikia sąjungininkų Europoje. Lietuva viena to nepakeis. Nuolatos deriname pozicijas su kitų šalių asociacijomis ir siekiame bendro tikslo“,- teigė asociacijos „Linava“ prezidentas Erlandas Mikėnas.

Susitikimo pradžioje E. Mikėnas pristatė asociacijos „Linava“ veiksmus siekiant sustabdyti protekcionistinių nacionalinių įstatymų taikymą ir nepalankių ES direktyvų kūrimą. Papasakota apie susitikimus ir bendradarbiavimą su įvairiomis institucijomis, siekiant atstovauti Lietuvos transporto sektoriui. E. Mikėnas pabrėžė, kad „Linava“ viena niekada nepasieks tikslo, jei to nenorės ar nedirbs valstybė. Todėl pastaruosius keletą metų buvo akcentuojama transporto sektoriaus svarba valstybinėms institucijoms, kurios supranta protekcionizmo grėsmę ir palaiko Lietuvos vežėjus, tuo metu tarptautinėse organizacijose tenka nuolatos kovoti dėl vežėjų užimamų pozicijų gynimo.

Vėliau pasidalinta patirtimi apie Lietuvos vežėjams skiriamas nuobaudas taikant protekcionistinių įstatymų reikalavimus.

Sekretorius transporto reikalams Tomas Garuolis nuodugniai pristatė situaciją ir galimus tolimesnes protekcionizmo apraiškas Europoje. Daug dėmesio skirta planuojamų įvesti ES teisės aktų analizei. Pateikta asociacijos „Linava“ nuveikti ir laukiantys darbai siekiant Lietuvos vežėjams palankių naujųjų reikalavimų.

Prezidiumo narys ir Socialinių reikalų komiteto pirmininkas Artūras Telmentas papasakojo apie IRU socialinio komiteto veiklą, kurio metu taip pat diskutuojama šiais klausimais. Pristatyti niuansai dėl skirtingų šalių požiūrio į naujuosius reikalavimus ir jų protegavimo.

Generalinis sekretorius Vytautas Milėnas paragino vežėjus perduoti asociacijai visus turimus dokumentus apie gaunamas įvairias protekcionistinio pobūdžio baudas Europoje. Tokie dokumentai padeda sekretoriatui sprendžiant vežėjų problemas.

Vėliau susirinkusieji diskutavo dėl laukiančių iššūkių ir galimų būdų juos spręsti. Didžiųjų kelių transporto įmonių atstovai patvirtino, kad protekcionizme įžvelgia didelę grėsmę Lietuvos transporto sektoriui ir išreiškė norą prisidėti prie protekcionizmo problemų sprendimo bei prašė informuoti apie reikiamą pagalbą, jei tokios reikės.

Susitikime dalyvavo didžiausių asociacijos „Linava“ narių atstovai, Susisiekimo ministerijos Plėtros ir tarptautinių ryšių skyriaus departamento direktorius Vladislavas Kondratovičius, jo pavaduotojas Nerijus Kaučikas ir Susisiekimo ministerijos ES paramos koordinavimo skyriaus vedėjas Arūnas Jurevičius.

Taip pat į sutikimą atvyko ir asociacijos viceprezidentas Vytas Bučinskas, prezidiumo nariai – Marjanas Svirko, Romas Vosylius, Irina Stančinskaja, bei Revizijos komisijos narys Mindaugas Kapleris.

Linavos informacija