Druskininkuose – „drifto“ meistrai

rugsėjo 18 04:24 2015 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

apie-drifta2Mėgstantys adrenaliną bei neįprastus reginius, šį savaitgalį turėtų skubėti į Druskininkus. Čia rugsėjo 18-19 dienomis vyks šoninio slydimo profesionalų varžybos „Snow Drift 2015“.

 

 

Varžybose dalyvauti jau užsiregistravo 24 labiausiai patyrę pilotai iš visos Lietuvos. Savaitgalį jie išbandys jėgas „Snow Arenos“ aikštelėje.

„Driftas“ Lietuvoje – ne naujiena. Ši sporto šaka gyvuoja mūsų šalyje maždaug dešimtmetį. Tiesa, iš pradžių tai būta gatvės lenktynių – entuziastai rinkdavosi tam tikrose aikštelėse, iš anksto varžybų laiką aptarę forumuose. Tik 2012-aisiais šonaslydis oficialiai tapo Lietuvos automobilių sporto federacijos nariu. Nors ši automobilių sporto šaka Lietuvoje dar nėra tokia populiari kaip lenktynės, tačiau ji sparčiai populiarėja.

Kaip vyksta šios varžybos?

Pasak „Side To Side drift“ komandos narių, „driftas“ prasideda nuo automobilio parengimo. Dažniausiai varžybose dalyvauja japoniški „Nissan“, tačiau jie būna gerokai modifikuoti.

Sutvirtinamas automobilio kėbulas, daugiausia dėmesio skiriant vairuotojo saugumui. Patobulinamas variklis – dalyvaujančio šonaslydžio varžybose automobilio variklio galingumas gali siekti net iki 900 AG. Važiuojant labiausiai kenčia automobilio padangos, todėl pasirūpinama jų pamaina. Pasak „drifto“ meistrų, naujų padangų komplekto paprastai pakanka vos aštuonioms minutėms, su jomis į trasą automobilis paprastai išvažiuoja maždaug keturis kartus.

Automobilių pilotai negaili laiko bei lėšų ir transporto priemonių išvaizdai. Juk „driftas“ – tai ne tik varžybos, bet ir šou žiūrovams. Be to, labai svarbu, kad automobilis būtų patogus vairuotojui.

Šonaslydžio varžybose greitis nėra svarbu. Čia svarbiausia – tinkamas slydimas. Jei automobilis kurį laiką neslysta šonu, tai jau laikoma klaida. Svarbu, kad maksimaliu greičiu slystantis automobilis įveiktų didžiausią kampą. Teisėjai vertina ne tik vairavimo techniką – ne mažiau svarbus ir šou elementas.

Kai vienu metu važiuoja du automobiliai, jiems sunku išvengti kontakto, tuomet pasitaiko ne tik suplyšusių padangų, bet ir avarijų. Tačiau iš esmės „driftas“ – gana saugus sportas; rengėjai pasistengia parengti trasą pagal visus saugumo reikalavimus.

Druskininkuose – kupinas azarto šou

Varžybos Druskininkuose vyks dvi dienas. Pirmoji diena prasidės automobilių paradu mieste, kur visi pageidaujantieji galės apžiūrėti automobilius iš arti, pabendrauti su vairuotojais. Antrąją dieną vyks kvalifikaciniai bei poriniai važiavimai.

Geriausiai pasirodžiusių „drifto“ pilotų laukia solidūs apdovanojimai. Susirinkusių į Druskininkus žiūrovų lauks ne tik neišdildomi įspūdžiai, bet ir galimybė pasivažinėti „Drift taksi“, kurio vairuotojai vežios visus norinčiuosius patirti ekstremalius pojūčius šoninio slydimo trasoje.

Daugiau informacijos apie būsimas varžybas, taip pat nuotraukų ieškokite „Side to Side drift“ komandos tinklapyje.

Lina Jakubauskienė

  • apie-drifta3
  • apie-drifta2
  • apie-drifta1
  • apie-drifta