Edukacinė programa „Į mokyklą saugiai važiuoju pats“

gegužės 05 03:49 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Saugus eismas

apie-solar4Atšilus orams, toliau sėkmingai bendradarbiaujant su UAB „Kauno autobusai“ ir UAB „ARV-Auto“, vėl tęsiama edukacinė programa vaikams „Į mokyklą saugiai važiuoju pats“. Programos metu, pirmos klasės moksleiviai mokomi, kaip saugiai keliauti viešuoju transportu, kaip įsigyti vienkartinį ir kaip naudotis elektroniniu bilietais, kaip elgtis viešajame transporte. Vaikai išmoksta įlipimo ir išlipimo tvarką, sužino, kur kreiptis pagalbos nutikus nelaimei, jiems paaiškinama, kaip susirasti tinkama kryptimi važiuojantį autobusą ar troleibusą.

Kauno miesto bendruomenės pareigūnai vykdo ankstyvąją teisės pažeidimų prevenciją, primena pagrindines Kelių eismo taisykles, moko ne tik teoriškai, bet ir praktiškai, kaip saugiai elgtis gatvėje ir kelyje. Moksleiviai mokomi skirti ir sužino Kelio ženklų reikšmes, kada ir kaip segėti atšvaitus, ir svarbiausia kiekvienas turi galimybę praktiškai pademonstruoti, kaip taiko savo sukauptas teorines žinias.

Sukurti tinkamą aplinką ir imituoti realias situacijas gatvėje padeda UAB „ARV-Auto“ specialiai mokiniams įrengta aikštelė: su Kelio ženklais, autobusų stotele, kelio ženklinimu, nupieštomis pėsčiųjų perėjomis.

Edukacinės programos organizatorių tikslas – tobulinti pirmokų įgūdžius, skatinti būti atsakingais, pilietiškais ir savarankiškais eismo dalyviais bei padėti tėvams ugdyti jų atžalas, parengti savarankiškai kelionei po miestą viešuoju transportu.

Edukacijoje jau dalyvavo Kauno humanitarinės, Šilo, Varpelio pradinių mokyklų, Kauno Veršvų vidurinės mokyklos pradinio ugdymo skyriaus pirmos klasės moksleiviai, jiems buvo įteikti pažymėjimai bei suvenyrinės dovanėlės. Edukacija bus tęsiama iki mokslų metų pabaigos, o galbūt pratęsta ir kitais mokslo metais.

 

Kauno apskr. VPK informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka