Elektrėnų gyventojų judumui didinti – naujas pėsčiųjų ir dviračių takas

rugpjūčio 09 03:52 2021 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Siekiant pagerinti susisiekimą dviračiais ir paskatinti gyventojus daugiau judėti, Elektrėnų mieste planuojama įrengti visoms gyventojų grupėms patogų pėsčiųjų ir dviračių taką. Šiam projektui skiriama beveik 360 tūkst. Europos Sąjungos (ES) investicijų.

Įsakymą dėl lėšų skyrimo tako tiesimui šią savaitę pasirašė susisiekimo ministras Marius Skuodis.

„Turime tikslą suteikti galimybes visiems laisvę judėti patogiai, keisti judėjimo  įpročius visoje šalyje ir rinktis aplinkai draugiškas transporto priemones. Viena iš priemonių – plėtoti pėsčiųjų ir dviračių takus visoje šalyje, pritaikant juos žmonėms su individualiais poreikiais. Tikimės, kad gyventojai rinksis ir naudosis įvairiomis darnaus judėjimo alternatyvomis ir gyvens sveikesnį gyvenimą švaresniuose miestuose“, – sako susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė.

Apie 2 km ilgio naujasis Elektrėnų pėsčiųjų ir dviračių takas bus nutiestas judrioje miesto vietoje ir drieksis per miesto traukos centrus: nuo Draugystės – Pergalės gatvių sankryžos iki Abromiškių reabilitacijos ligoninės.

Šis takas bus pritaikytas ir žmonėms su individualiais poreikiais. Ant tako numatyta įrengti ir poilsio zonas.

Per artimiausius metus Lietuvoje bus plečiamas visas pėsčiųjų ir dviračių takų tinklas. Šiemet dviračių ir pėsčiųjų takams, pritaikytiems žmonėms su individualiais poreikiais, tiesti ar rekonstruoti jau skirta virš 715 tūkst. Eur ES fondų investicijų.

Susisiekimo ministerijos informacija