Elektriniai autobusai Londone skleis garsą

by Lina | 3 sausio, 2020 5:34 am

Kai kurie Londono elektriniai autobusai jau nuo šių metų skleis dirbtinį garsą, kad įspėtų žmones apie artėjančią transporto priemonę ir taip sumažintų galimų avarijų riziką. Garsinio perspėjimo sistemą (vadinamą „Acoustic Vehicle Alerting System“) sukūrė Zelig Sound, garso ritmas skirsis priklausomai nuo to, ar autobusas pradeda važiuoti, sustoja ar važiuoja.

 

„TfL“ keletą mėnesių bandė garso efektą Tottenhamo srityje. Nuo sausio iki birželio jis bus girdimas maždaug šimte transporto priemonių, važiuojančių skirtingomis linijomis.

Garsą skleis elektriniai autobusai, važiuodami mažesniu nei 20 km/h greičiu, o jų keliamas triukšmo lygis turėtų būti 56 dB, kaip reikalaujama Europos taisyklėse. Kaip praneša „Wired“, JAV transporto departamento atliktas tyrimas rodo, kad tikimybė pėstiesiems nukentėti nuo elektrinių ar hibridinių transporto priemonių yra 40 proc. didesnė nei nuo dyzelinių ar benzininių.

Kai autobusai važiuos didesniu nei 20 km/h greičiu, pakaks padangų keliamo triukšmo, kad pėstieji išgirstų juos atvažiuojant.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Source URL: http://ebus.lt/elektriniai-autobusai-londone-skleis-garsa/