Elektriniai „Solaris“ – dar viename mieste

by Lina | 24 gegužės, 2019 4:27 am

Lenkijos Radomo miesto savivaldybė užsakė dešimt „Solaris Urbino 12“ elektrinių autobusų. Sandorio vertė – daugiau nei 6 mln. eurų. Į šią sumą įeina ir infrastruktūros sukūrimas.

 

Autobusai į miestą atvyks iki 2020-ųjų vidurio. Transporto priemonėse bus 116 kWh „Solaris High Power“ baterijos, įkraunamos 2×125 kW elektros ašimi. Autobusus galima bus įkrauti tiek naudojant pantografą, tiek nuo stacionaraus šaltinio.

„Solaris Urbino“ taip pat bus kondicionieriai, USB jungtys. Atskirtas kondicionierius bus ir vairuotojo darbo vietoje. Šildymo sistema veiks naudodama suslėgtas gamtines dujas, taip mažės teršalų išmetimas į aplinką. Dujų balionas bus įrengtas ant transporto priemonės stogo. Tam, kad regos negalią turintiems keleiviams būtų patogu, autobusų salonuose visi užrašai bus ir Brailio raštu.

„Solaris“ taip pat pateiks vežėjams ir reikiamą infrastruktūrą. Pasirinktose miesto vietose bus įrengtos dvi 300 kW talpos pantografo įkrovimo vietos. Autobusų parke bus įrengti 6 įkrovikliai (du 40 kW ir keturi 80 kW), kur baterijos bus įkraunamos per naktį. Taip vienu metu bus galima įkrauti visus dešimt autobusų.

Iki šiol „Solaris“ gamintojai jau pardavė daugiau nei 400 autobusų į 17 šalių. 150 jų dirba Lenkijos rinkoje.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Source URL: http://ebus.lt/elektriniai-solaris-dar-viename-mieste/