Elektrinis „Proterra” pasiekė pasaulio rekordą

by admin | vasario 9, 2015 5:15 am

Elektrinis autobusas „Proterra“ pasiekė pasaulio rekordą, per parą nuvažiavęs 1100 kilometrų.

Elektriniai autobusai laikomi viena iš perspektyviausių transporto rūšių. Tiesa, kol kas jų didžiausias trūkumas – palyginti neilgas kelias, kurį jie gali nuvažiuoti vieną kartą įkrautomis baterijomis.

Tačiau tokia situacija gali greitai pasikeisti. „Proterra“ pristatė naują eksperimentinį autobusą, kuris per 24 valandas nuvažiavo daugiau nei 1 100 kilometrų (700 mylių).

„Proterra“ važiavo vidutiniu 50 km/val. greičiu. Tiesa, jis vežė ne keleivius, o bagažą, kuris imitavo keleivių svorį. Transporto priemonei sustojus, kiekvieną kartą baterijos būdavo įkraunamos papildomai.

Be gana didelės nuvažiuotos distancijos, „Proterra“ pasižymėjo ir efektyvumu. Sąnaudos degalams sudarė kur kas mažiau nei autobuso su dyzeliniu varikliu ar varomo suspaustomis gamtinėmis dujomis.

Šiuo metu „Proterra“ planuoja bandomąjį projektą – eksploatuoti keletą elektrinių autobusų JAV pietryčiuose. Čia jau vyksta infrastruktūros parengimo darbai. Jei bandymai bus sėkmingi, galbūt „Proterra“ technologijos bus plačiai naudojamos ne tik JAV, bet ir kitose šalyse.

eBus.lt

Organizatorių nuotrauka

Source URL: http://ebus.lt/elektrinis-proterra-pasiek-pasaulio-rekord/