Elektromobilių įkrovimo stotelės jau realybė

lapkričio 28 04:16 2014 Spausdinti straipsnį Patirtis

Magistralinio kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda 38,08 km ir 45,86 km atidarytos dvi pirmosios valstybinės reikšmės keliuose elektromobilių greitojo įkrovimo stotelės.

Iki 2020 m. kelyje A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda turėtų būti 12, o kelyje Via Baltica – 7 elektromobilių baterijų įkrovimo stotelės.

Elektromobiliai yra „žalia“ ir aplinkai draugiška transporto priemonė. Vidutinio Lietuvoje eksploatuojamo automobilio tarša – apie 200 g CO2/km, o elektromobiliai eksploatavimo vietoje visiškai neišmeta šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Net ir įvertinus elektros energijos gamybos metu sukuriamą taršą, Lietuvoje eksploatuojamas elektromobilis į aplinką išskiria tris kartus mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų – apie 60 g CO2/km, be to, elektra varomų automobilių technologijos yra efektyvesnės, energijos nuostoliai ženkliai mažesni.

Elektromobilių ir jų infrastruktūros plėtra yra aktuali visos Europos Sąjungos mastu. „Baltojoje knygoje“ numatyta, kad Europos Sąjungos šalims narėms keliamas tikslas – iki 2030 m. dvigubai sumažinti įprastiniu kuru varomų automobilių naudojimą miestuose.

Eismoinfo.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.