ES biudžetas po 2020 m.: pasirinkimo galimybės ir jų pasekmės

vasario 20 04:57 2018 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Europos Komisija skelbia, kokios galėtų būti pasirinkimo galimybės dėl naujo ilgalaikio ES biudžeto, padėsiančio įgyvendinti ES prioritetus po 2020 m. Šis dokumentas parengtas 2018 m. vasario 23 d. neoficialiam vadovų susitikimui, kuriame Europos Sąjungos šalių vadovai aptars, kaip užtikrinti, kad Sąjungos prioritetai galėtų būti tinkamai finansuojami ir įgyvendinami.

 

Dokumente kiekybiškai įvertintas įvairių politikos pasirinkimo galimybių finansinis poveikis. Tai ne pačios Komisijos pasiūlymai, o pavyzdžiai, pagrįsti dažnai viešose diskusijose pateikiamomis idėjomis. Jų tikslas – sutelkti dėmesį, paskatinti diskusijas ir suteikti patikimą faktinį būsimų svarbių sprendimų priėmimo pagrindą. Pavyzdžiui, jei vadovai sutiktų įvykdyti dažnai duodamą pažadą pagerinti ES išorės sienų apsaugą, tam reikėtų 20–25 mlrd. EUR per septynerius metus, o visai ES sienų valdymo sistemai prireiktų iki 150 mlrd. EUR.  Taip pat šiandienos dokumente Europos Komisija teikia būtinų faktų apie ES biudžetą, jo naudą. Be to, Komisija parodo, kokios būtų pasekmės, jei naująjį ES biudžetą būtų vėluojama priimti. Komisija mano, kad nesėkminga vėlyvo dabartinio ES biudžeto priėmimo patirtis – dėl to buvo gerokai vėluojama pradėti naujas programas, taigi, ir įgyvendinti finansavimo prioritetus – neturėtų pasikartoti.

Artimiausiais mėnesiais, tačiau ne vėliau kaip 2018 m. gegužės mėn. pradžioje, Europos Komisija pateiks oficialų pasiūlymą dėl kito ilgalaikio ES biudžeto.

Daugiau informacijos: http://europa.eu/!xM76Wg

EK informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka