Estijos valdžia pakeitė Kelių eismo taisykles ir įteisino robotų naudojimą

balandžio 12 04:20 2017 Spausdinti straipsnį Įdomybės Lankytojai

Estijos vyriausybė praėjusią savaitę patvirtino judėjimą šalies keliais reglamentuojančio įstatymo pataisas, papildydama teisės aktą sąvoka „savaeigis robotas“ ir numatydama jo naudojimo eisme taisykles.

 

 

 

Šalies premjero pareigas einantis Jevgenijus Osinovskis žurnalistams teigė, kad Estija siekia būti modernių technologijų lydere ir išnaudoja mažos šalies privalumą, leidžiantį greitai ir efektyviai diegti šis technologijas praktikoje. Premjero teigimu, tokiomis permainomis ypač suinteresuotas smulkusis bei vidutinis verslas ir kurjerių tarnybos.

Vyriausybės atstovas patikslino, kad pagal įstatymą robotas privalės savarankiškai ar iš dalies savarankiškai judėti šaligatviu, pėsčiųjų ir dviratininkų takais. Automobilių kelius jis galės kirsti važiuodamas pėsčiųjų perėjomis.

Leidinys „Postimees“ patikslina, kad gatvėms skirto roboto judėjimo greitis neturi viršytis 6 km/val. Jo aukštis negali viršyti 1 metro, ilgis – 1,2 metro, plotis – 80 cm, svoris – 50 kg.

Robotas turi turėti švyturėlius ir gabaritinius žibintus, matomus iš visų pusių. Taip pat robotas privalo turėti indentifikacinius numerius, savininko duomenis ir telefoną. Naudotis tokiais robotais gali visi, vyresni negu 18 metų, Estijos piliečiai, tačiau jie turi mokėti ne tik valdyti robotą, bet ir šios operacijos metu būti visiškai blaivūs.

 

Paruošta pagal užsienio spaudą

Prim.lt