Europos judumo savaitė: nuo diskusijų traukinyje iki reidų gatvėse

20 rugsėjo 05:29 2022 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Aplinkos ministerija šiemet kartu su Europos judumo savaitės draugais kviečia įsitraukti į skirtingas veiklas ir pasiklausyti diskusijų vagone ar sudalyvauti orientacinėse varžybose.

Rugsėjo 21 dieną Aplinkos ministerija kartu su Lietuvos policija įgyvendina akciją, kurios metu didžiausiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose, Klaipėdoje – bus stabdomi vairuotojai ir kviečiami keliauti aplinkai draugiškais būdais. Akcijos metu savivaldybės dovanos vienkartinius viešojo transporto bilietėlius ir kvies Dieną be automobilio paminėti renkantis viešąjį transportą, kuris rugsėjo 22 dieną Vilniuje, Kaune, Panevėžyje ir Šiauliuose bus nemokamas.

Rugsėjo 22 dieną vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami į orientacines varžybas, kurias organizuoja Vilniaus viešasis transportas ir Vilniaus 700-ojo jubiliejaus komanda. Orientacinių varžybų metu komandos, pasitelkusios žemėlapius bei įvairias nuorodas, aplankys svarbiausias miesto erdves ir varžysis, kas greičiau aplankys visus nurodytus objektus. Tai – puiki proga ne tik geriau pažinti miestą, bet ir prisidėti prie tvaraus judėjimo. Trys geriausiai pasirodžiusios komandos bus apdovanotos organizatorių įsteigtais prizais. Visus norinčius kviečiame rinktis 13 valandą, adresu Žolyno g. 15, registraciją ir daugiau informacijos apie renginį rasite čia.

Taip pat rugsėjo 22-ąją 15:30 val. Aplinkos ministerija su Lietuvos geležinkeliais organizuoja diskusiją traukinyje maršrutu Vilnius-Kaunas. Kelionės metu startuolio „Walk15“ įkūrėja Vlada Musvydaitė pasidalins asmenine patirtimi, kas paskatino domėtis darnaus judumo temomis, ko reikia Lietuvoje, kad gyventojai atsisakytų automobilių, ir kokios priemonės motyvuoja gyventojus bei vartotojus formuoti savo kasdieninius įpročius aplinkai draugiškesne kryptimi.

Rugsėjo 23 dieną Aplinkos ministerijoje vyks Europos judumo savaitės judriausiųjų konkurso apdovanojimai, kurių metu bus pasveikinti savaitės aktyviausi: mokykla, darželis, įstaiga, verslas ir savivaldybė. Su renginio dalyviais apie darnų judumą Lietuvoje diskutuos darnaus judumo specialistas Jonas Simutis.

Kokius renginius planuoja miestai savo gyventojams kviečiame susipažinti čia.

Aplinkos ministerijos informacija