Europos Komisija skelbia pirmąją ES transporto suvestinę

balandžio 11 03:44 2014 Spausdinti straipsnį Patirtis

Europos Komisija paskelbė pirmąją ES transporto suvestinę. Joje palyginti valstybių narių rezultatai pagal 22 su transportu susijusias kategorijas ir daugumoje jų pažymėta po penkias geriausius ir blogiausius rezultatus pasiekusias šalis. Suvestinėje pirmauja aukščiausius 11 kategorijų balus surinkę Nyderlandai ir Vokietija, po jų rikiuojasi Švedija, Jungtinė Karalystė ir Danija.

Šios pirmosios ES transporto suvestinės tikslas – parodyti valstybių narių veiklos transporto srityje rodiklių įvairovę visoje Europoje ir padėti valstybėms narėms nustatyti trūkumus bei apibrėžti investicijų ir politikos prioritetus. Joje sukaupti įvairių šaltinių (pavyzdžiui, Eurostato, Europos aplinkos agentūros, Pasaulio banko ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos) duomenys. Komisija ketina, bendradarbiaudama su valstybėmis narėmis, transporto sektoriumi ir kitomis suinteresuotosiomis šalimis, artimiausiais metais ištobulinti šiuos rodiklius ir stebėti valstybių narių pažangą laikui bėgant.

Už mobilumą ir transportą atsakingas Komisijos pirmininko pavaduotojas Siimas Kallasas sakė: „Naujoji suvestinė aiškiai parodo, kiek esame nuveikę, kad mūsų transporto sistemos taptų našesnės, patogesnės keleiviams, saugesnės ir švaresnės. Nors joje užfiksuoti duomenys tėra momentiniai, valstybėms narėms ir mums ji yra atskaitos taškas ir įkvėpimo bendradarbiauti šaltinis.“

Suvestinę galima nagrinėti pagal transporto rūšis (keliai, geležinkeliai, vandens keliai, oro keliai) arba pagal vieną iš šių kategorijų:

bendroji rinka (rinkos prieiga, reguliavimas),

infrastruktūra,

poveikis aplinkai,

sauga,

ES teisės aktų perkėlimas į nacionalinę teisę,

ES teisės aktų pažeidimai,

inovacijos ir moksliniai tyrimai,

logistika.

Daugumoje parengtų lentelių penkios geriausius rezultatus pasiekusios valstybės narės pažymėtos žaliai, o penkios prasčiausius rezultatus pasiekusios valstybės narės – raudonai.

Prie suvestinės pridedama kiekvienos valstybės statistika (išlaidos transportui, įvairių transporto rūšių dalis, ES finansavimas transporto srityje) be reitingo.

Daugiau informacijos apie kiekvieną valstybę (irLietuvą): http://europa.eu/rapid/press-release_MEMO-14-277_en.htm

EK informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.