Europos Komisija skiria papildomų lėšų investicijoms į transportą

by admin | 28 balandžio, 2015 3:29 am

Europos Komisija nusprendė skirti papildomus 295,04 mln. eurų Kaimynystės investicijų priemonei 2015 m.; iš viso bus galima investuoti daugiau kaip 3 mlrd. eurų.

Pagal Kaimynystės investicijų priemonę skiriamos papildomos investicijos į transportą, energetikos bei aplinkosaugos infrastruktūrą ir socialinio bei privataus sektorių plėtrą Rytų ir Pietų kaimynystės regione. Kaimynystės investicijų priemonė sutelkia ES dotacijas ir kitus viešojo bei privataus sektorių finansinius išteklius, tokius kaip paskolas ir nuosavą kapitalą. Tai leidžia pritraukti papildomo ne dotacijų finansavimo pagrindinės infrastruktūros, socialinio bei privataus sektoriaus plėtrai.

Šiuo EK sprendimu 85 mln. iš Kaimynystės investicijų priemonės skiriami Rytų kaimynystės priemonei, siekiant padėti mažoms ir vidutinėms įmonėms pasinaudoti galimybėmis, kurias teikia laisvosios prekybos susitarimai su Gruzija, Moldova ir Ukraina, ir skatinti moterų verslumą Rytų kaimynystės regione. Tikimasi, kad šie Rytų kaimynystės regionui skirti projektai pritrauks daugiau kaip 1,3 mlrd. eurų investicijų.

EK informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Source URL: http://ebus.lt/europos-komisija-skiria-papildom-l-investicijoms/