Europos Sąjungoje bus įdiegtas vieningas bilietas keliauti visų rūšių transportu

by Lina | 21 liepos, 2015 4:25 am

apie-es[1]Europos parlamentas paragino ES šalis pagalvoti apie tai, kad kelionės po Europos Sąjungą būtų patogesnės ir greitesnės. Europarlamentarai priėmė sprendimą įdiegti vieningą integruotą bilietą kelionėms visomis viešojo transporto rūšimis visoje ES.

 

Tokia idėja kilo jau seniai. Anksčiau ją patvirtino Europos Komisija bei palaikė Europos parlamento Transporto ir turizmo komisija.

„Mūsų laikais būtina sukurti integruotą bilietų sistemą, kuri garantuotų informaciją realiu laiku, tai pat keleivių teises įvairiose kelionėse bei mobilumą be kliūčių ES piliečiams“, – teigiama Transporto ir turizmo komisijos pranešime.

Įdiegti vieningą bilietą kelionėms po visas ES šalis visomis transporto rūšimis žadama iki 2020-ųjų. Kol kas Europos parlamento sprendimas tėra rekomendacija ES narėms, tačiau jei iki nurodyto laiko sistema nebus sukurta, Europos Komisija ketina priimti atitinkamus įstatymus, įpareigosiančius tai padaryti.

Pabrėžiama, jog vieninga integruota sistema – tai ne tik laisvas judėjimas po ES šalis persėdant iš vienos transporto rūšies į kitą, tačiau ir informacija apie tai, kaip pigiai nusigauti iš taško A į tašką B.

„Šiuo metu sudėtinga, o kai kada – ir neįmanoma išsyk įsigyti bilietus visai kelionei po ES šalis. Ypač tais atvejais, kai tenka keliauti įvairiomis transporto priemonėmis. Įdiegus vieningą integruotą bilietą, keliautojų gyvenimas palengvėtų“, – iniciatyvą komentuoja vienas jos autorių, EP deputatas iš Vokietijos Diteris Lebrechtas Kochas.

Rekomenduojamojo pobūdžio rezoliuciją, kurioje pabrėžiami vieningo bilieto privalumai ir patikinama, kad ji padės pritraukti į viešąjį transportą daugiau keleivių, palaikė 592 Europos Parlamento nariai. 62 buvo prieš, 52 – susilaikė.

 

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

 

Endnotes:
  1. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2015/07/apie-es.jpg

Source URL: http://ebus.lt/europos-sajungoje-bus-idiegtas-vieningas-bilietas-keliauti-visu-rusiu-transportu/