Europos Sąjunga suteikė daugiau teisių autobusų keleiviams

by admin | kovo 4, 2013 5:19 am

Nuo kovo 1-osios Europos Sąjungos šalyse įsigaliojo naujas reglamentas, suteikiantis daugiau teisių autobusų keleiviams, važiuojantiems ilgesniu nei 250 kilometrų atstumu.

Jei autobuso reisas atidedamas ar vėluoja daugiau nei dvi valandas, taip pat jeigu keičiasi autobuso maršrutas, keleivis gali pasirinkti kelionę kitu maršrutu arba gauti kompensaciją, kuri sudaro 50 proc. bilieto kainos.

Vežėjas taip pat privalo aprūpinti žmones maistu, gėrimais, o prireikus ir apgyvendinti, jei autobusas vėluoja daugiau nei 90 minučių, o kelionės trukmė ilgesnė nei trys valandos. Išimtis – atvejai, kuomet vežimo paslauga nesuteikiama ne dėl vežėjo kaltės – dėl sudėtingų oro sąlygų ar stichinių nelaimių.

Reglamente taip pat numatoma, jog kompensacija žuvus ar susižalojus autobuso keleiviui galės siekti 220 tūkst. eurų (759 000 Lt), už prarastą ar sugadintą bagažą bus kompensuojama iki 1 200 eurų (4 140 Lt).

Keleiviai taip pat turės teisę gauti kompensacijas, jei bus parduota daugiau bilietų nei yra vietų autobuse.

Nutikus nelaimei, paslaugos teikėjas privalės užtikrinti nukentėjusiųjų poreikius, o prireikus, kompensuoti iki 80 eurų už nakvynę.

Reglamentas numato daugiau teisių neįgaliesiems. Taip pat draudžiama diskriminuoti keleivius dėl rasės ar tautybės, taikant skirtingus tarifus ar kokiais nors kitais būdais.

Visose ES šalyse turės būti sukurtos nepriklausomos įstaigos, kurios kontroliuos, kaip vykdomas reglamentas ir baus pažeidėjus.

„Mes įgyvendinome pažadą sulyginti visų keleivių teises. ES – pirmasis pasaulio regionas, kur keleivių teisės užtikrintos vykstant bet kuria transporto rūšimi“, – pranešime spaudai pabrėžia Europos Komisijos komisaras Siim’as Kallas.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Source URL: http://ebus.lt/europos-sjunga-suteik-daugiau-teisi-autobus-keleiviams/